×
Etiketë: qkuksë
Lajme29 Shtator 2020
Një pacient i sëmurë me kancer gjatë trajtimit në Klinikën e Onkologjisë i ka dedikuar një poezi stafit mjekësor. Poezia e titulluar “Në Klinikën Onkologjike” është një falënderim i veçantë që pacienti Halil Beqaj ia...
Lajme27 Shtator 2020
Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka dhënë detaje për rastin e së shtunës, ku një infermier i QKUK’së është sulmuar me thikë nga një person Rasti ka ndodhur mesditën e së shtunës, derisa...
Front TV22 Shtator 2020
Infektologu i QKUK’së, Salih Ahmeti ka dhënë detaje për situatën me Covid 19 në Klinikën Infektive të QKUK’së. Ai ka folur për uljen e rasteve me këtë infeksion. Por Ahmeti, ka folur po ashtu edhe...
Lajme01 Shtator 2020
Infermierja e Qendër Klinike Universitare të Kosovës, Shqipe Kadriu ka marrë dy rezultate të testit për Covid-19. Ajo ka treguar se brenda 24 orëve, njëherë doli pozitiv e pastaj negativ. Kadriu përmes një shkrimi në...
Lajme29 Gusht 2020
Ushtruesi i detyrës së drejtorit në SHKSUK, Valbon Krasniqi thotë se shumica dërmuese e personave që kanë pasur coronavirus krijojnë antitrupa. Krasniqi në RTV Dukagjini ka treguar për një hulumtim që është bërë në Kosovë...
Lajme24 Gusht 2020
Dymbëdhjetë infermierë të trajnuar nga Forca e Sigurisë së Kosovës i janë bashkuar sot Qendrës Klinike Universitare të Kosovës. Në këtë ngjarje u tha se në këtë periudhë të vështirë pandemie djemtë dhe vajzat e...
Lajme24 Gusht 2020
12 infermer/e që janë trajnuar nga Forca e Sigurisë së Kosovës gjatë ditës së sotme do t’i bashkohen stafit të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës. Ata do të bashkohen me stafin e QKUK-së në mënyrë...
Lajme21 Gusht 2020
Kosovarët e infektuar me COVID-19 e që po kanë nevojë për oksigjenoterapi, po marrin oksigjen të importuar nga Serbia. Një kamion me oksigjen nga Serbia është xhiruar sot duke hyrë në Prishtinë. Në një video...
Lajme15 Gusht 2020
Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 145 raste me koronavirus dhe janë shëruar edhe 144 pacientë. Pavarësisht se ditët e fundit në Kosovë ka rënë numri i rasteve të reja, gjendja...
Lajme07 Gusht 2020
U.d i drejtorit të ShSKUK-së, Valbon Krasniqi përmes një videoje ka treguar se Kosova është futur në një fazë kritike në përballjen me pandeminë Covid-19. Ai thotë që dhjetëra njerëz po humbin jetën cdo ditë...
Lajme04 Gusht 2020
Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (SSHKUK) njofton se në klinikat e QKUK-së dhe spitalet rajonale po trajtohen 428 pacientë të konfirmuar me COVID-19, sëmundjen që e shkakton koronavirusi. Sipas njoftimit, në klinikat e...
Lajme03 Gusht 2020
Foto sa njëmijë fjalë: Infermierja e QKUK-së shtrydhë djersët nga puna me pacientët me COVID-19 Infermierët e Kosovës pothuajse që 6 muaj janë në vijën e parë të frontit në luftë me COVID-19. Skena si...
Lajme31 Korrik 2020
Kryetari i Shoqatës së Gastronomëve të Kosovës, Petrit Kllokoqi, ka bërë të ditur se janë të gatshëm të shpërndajnë shujta të ushqimit për mjekët e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës. “Ne si shoqatë duke parë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.