×
Etiketë: virusi
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Sipas një studimi të ri, njerëzit që marrin sasi të mjaftueshme të vitaminës D janë 52 për qind më pak të rrezikuar nga vdekja prej sëmundjes Covid-19 në krahasim me njerëzit që kanë mungesë të...
Lajme15 Shtator 2020
Komiteti i emergjencave për parandalimin e pandemisë globale kundër Covid-19 në Gjilan, në takimin që mbajti sot, ka vlerësuar gjendjen në 24 orët e fundit dhe në bazë të rezultateve të fundit të publikuara nga...
Lajme05 Shtator 2020
Komiteti i emergjencave për parandalimin e pandemisë globale, në mbledhjen e mbajtur sot, të udhëhequr nga kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka bërë vlerësimin e gjendjes për 24 orët e fundit dhe ka...
Lajme27 Gusht 2020
Kryetari i Komunë së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka apeluar qytetarët që të jenë të kujdesshëm për ta parandaluar përhapjen e COVID-19, duke thënë se virusi të merr me vete nëse nuk ke kujdes. Këto komente...
Bota/Rajoni23 Gusht 2020
Instituti i Shëndetit Publik në Angli ka bërë të ditur se përhapja dhe infektimi me koronavirus nëpër shkolla është shumë i rrallë. Në një studim të ri thuhet se vetëm 0.01 për qind e çerdheve...
Lajme22 Gusht 2020
Nën udhëheqjen e kryetarit të Gjilanit Lutfi Haziri është mbajtur mbledhja e vlerësimit ditor e Komitetit për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19. Në këtë takim u bë e ditur se deri tani 750...
Lajme19 Gusht 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pas shërimit nga koronavirusi është kthyer sot në zyrën e tij. Ai me anë të një postimi në Facebook, ka folur për përvojën e tij gjatë kësaj periudhe. Hoti ka...
Auto18 Gusht 2020
Zelanda e Re raportoi sot 13 raste të reja me koronavirus në krahasim me nëntë që ishin një ditë më parë. Edhe pse kishte kaluar 100 ditë pa asnjë infektim, ky vend po lufton tani...
Lajme16 Gusht 2020
Komiteti i Gjilanit për parandalimin e përhapjes së virusit, ka mbajtur sot një mbledhje nën udhëheqjen e kryetarit Lutfi Haziri, për vlerësimin e situatës pas 15 rasteve të reja pozitive me COVID-19. Pas takimit, Haziri...
Lajme14 Gusht 2020
Mjeku që jeton në Gjermani, Ilir Arifi, i cili është infektuar me COVID-19 gjatë pushimeve në Kosovë, ka thënë se është munduar që t’i respektojë të gjitha masat. “Ju kam përmbajtur rregullave sepse e kam...
Lajme10 Gusht 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka reaguar pas tubimit të Mozzikut në Mitrovicë, ku u grumbulluan një numër i madh i të rinjëve, shumica e të cilëve nuk kishin maska dhe nuk e respektonin distancën...
Lajme09 Gusht 2020
Në kulmin e një dëshpërimi e ankthi shoqëror prej avancimit të valës së infektimeve nga COVID-19, ka dhe prej atyre optimistëve në këtë klimë pesimizmi. Eshtë epidemiologu Ilir Alimehmeti ai që pretendon se, së paku,...
Bota/Rajoni08 Gusht 2020
Kreu i Shtëpisë së Bardhë, Donald Trump, e ka përdorur një rënie të rasteve të reja të koronavirusit në Floridë, Teksas dhe Arizonë për të pretenduar se ky virus është duke u zhdukur, pavarësisht se...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.