Gjuha:
×
Etiketë: infektologu
Lajme28 Shtator 2020
Infektologu, Izet Sadiku përmes një postimi të bërë në rrjetin social Facebook, ka shkruar rreth situatës me pandeminë COVID-19, ku tash e gjashtë muaj po ballafaqohen qytetarët e vendit tonë. Ai ka thënë ndër të...
Lajme21 Shtator 2020
Janë bërë më shumë se gjysmë viti, prej kur qytetarët e Republikës së Kosovës po ballafaqohen me pandeminë COVID-19. Infektologu kosovar, Izet Sadiku, përmes një postimi në Facebook thotë se kjo ka ndodhur për shkak...
Lajme28 Gusht 2020
nfektologu Ilir Tolaj thotë se kthimi në shkolla do të rrisë rastet por kjo nuk duhet të shihet si tragjike. Tolaj në “Debat Plus” ka thënë se është e vështirë që për 14 ditë të...
Lajme25 Gusht 2020
Në stinën e vjeshtës është paralajmëruar që mund të ketë shtim të rasteve me Coronavirus. Kjo pasi që gjatë kësaj periudhe shfaqen edhe gripe sezonale. Lidhur me këtë, mësimdhënësi i Infektologjisë, Ilir Tolaj, ka thënë...
Lajme25 Gusht 2020
Më 1 shtator është paralajmëruar hapja e shkollave në Kosovë, por jo në tërësi. Për infektologun Ilir Tolaj, ka pak gjasa që fëmijët ta përhapin infeksionin. LEXO EDHE: Infektologu Tolaj: Numri i rasteve me Coronavirus...
Front TV25 Gusht 2020
Edhe pse ditëve të fundit numri i rasteve të reja me Coronavirus ka shënuar ulje,  shifrat e përgjithshme të infektimeve dhe ato të vdekjeve nga ky virus, sipas infektologëve, janë shqetësuese. Infektologu Ilir Tolaj, ka...
Lajme23 Gusht 2020
Infektologu Ilir Tolaj, po thotë se bartja e maskës në ambient të hapur është e panevojshme. Tolaj thotë se vendet që i kanë shterur idetë dhe mundësitë që me masa të tjera të ndikojnë në...
Lajme07 Gusht 2020
U.d i drejtorit të ShSKUK-së, Valbon Krasniqi përmes një videoje ka treguar se Kosova është futur në një fazë kritike në përballjen me pandeminë Covid-19. Ai thotë që dhjetëra njerëz po humbin jetën cdo ditë...
Lajme31 Korrik 2020
Infektologu Ilir Tolaj ka thënë se mesazhet e institucioneve apo Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës se deklaratat “këto dy javë janë vendimtare” kanë ndikuar keq të qytetarët duke perceptuar se pandemia ka kaluar....
Lajme28 Korrik 2020
Infektologu Izet Sadiku ka folur për numrin e madh të rasteve me COVID-19 gjatë këtyre javëve të fundit. Ai treguar edhe për kapacitetet ekzistuese në Klinikën Infektive dhe në spitale duke thënë se rritja e...
Lajme16 Korrik 2020
Infektologu Izet Sadiku, ka folur për gjendjen që po mbizotëron në Kosovë në luftë me pandeminë. Sadiku në Klan Kosova tha se sfidë për sistemin tonë shëndetësor është rritja e rasteve me Covid-19. Ai theksoi...
Front TV14 Korrik 2020
Klinika e Infektives po del të jetë Klinika me më së paku personel shëndetësorë të prekur me Coronavirus. Të paktën kështu ka deklaruar në një intervistë për Front Online, infektologu Izet Sadiku. LEXO EDHE: Paralajmëron infektologu:...
Front TV14 Korrik 2020
Rritja e numrit të rasteve me Covid-19 në Kosovë, ka ndikuar që të mbushen edhe Klinikat e QKUK-së ku janë duke u trajtuar pacientët e prekur nga ky virus. Infektologu Izet Sadiku në një intervistë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.