Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Thaçi bën thirrje për kujdes rreth koronavirusit

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci, ka bërë thirrje për respektim të masave në luftën kundër Covid-19 të rekomanduara nga IKSHPK dhe institucionet.

  “Ndryshimi i mënyrës së jetesës dhe mbajtja e distancës fizike nga njerëzit e dashur, nga familja dhe shoqëria, nga vendet e punës, me masat e ndërmarra parandaluese, nuk ka qenë i lehtë për asnjë prej nesh. Kjo është kohë e rëndë për të gjithë!”, ka shkruar ai në Facebook.

  “Por, sot është tejet e rëndësishme që të tregohemi të durueshëm dhe të përgjegjshëm, duke i respektuar të gjitha masat dhe rekomandimet që vijnë nga IKSHPK, OBSH dhe institucionet përgjegjëse.”

  “Sot, qytetari e përgjegjshme është ajo që njëri-tjetrit t’ia shprehim edhe dashurinë e respektin nga largësia. Sot, patriotizëm është që t’i ruajmë heronjtë tanë, gjithë personelin mjekësor që është në vijën e parë të frontit, duke e luftuar këtë pandemi. Sa më të kujdesshëm që tregohemi tani, aq më shpejtë do të mund t’i rikthehemi normalitetit. Kujdesuni për veten dhe të tjerët!”, shtoi ai.

  NimiTV ofron 30% zbritje për Black Friday
  Nga Rubrika
  Lajme26 Mars 2023
  Kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi, në 24-vjetorin e masakrës së Krushës së Madhe është shprehur se populli ynë nuk harron asgjë. Ai...
  Lajme26 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka nisur vizitën e tij në Tiranë ditën e sotme. Ai është pritur fillimisht në Presidencë nga...
  Lajme26 Mars 2023
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në 24-vjetorin e masakrës së Krushës së Madhe, është shprehur se është shprehur se plagët e Krushës...
  Të tjera
  Vip26 Mars 2023
  Antoneta, Keisi dhe Qetësori janë tre banorët që janë në nominim për të martën. Këta ishin tre të fundit që mbetën në...
  Kronika26 Mars 2023
  Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh ka dhënë sërish detaje lidhur me zjarrin që përfshiu qendrën tregtare ELKOS Center në Pejë....
  Lajme26 Mars 2023
  Kosova dhe Serbia janë të detyruara që ta zbatojnë shpejt atë për të cilën u pajtuan në takimin e nivelit të lartë...
  Lajme26 Mars 2023
  Deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti, ka radhitur disa çështje gjatë qeverisjes së Kurtit, të cilat sipas tij kanë ndikuar vetëm në shtrenjtimin...
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  Një person ka vdekur si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në Shqipëri, në rrugën Laç-Mamurras. Një automjet ka dal nga...
  Vip26 Mars 2023
  Mbrëmjen e sotme u zbulua nga vetë Lorenci se ka pasur një lidhje mes tij dhe Keisit para hyrjes në Big Brother....

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.