×
Etiketë: bën
Bota/Rajoni22 Gusht 2020
Presidenti amerikan, Donald Trump, sot ushtroi presion mbi autoritetet për zhvillimin dhe miratimin e një vaksine kundër koronavirusit. “Dikush ose kushdo në FDA po ia vështirësojnë punën kompanive të ilaçeve për të rekrutuar vullnetarë për...
Biznes21 Gusht 2020
Dita e diel do të jetë sërish pushim për bizneset në Mitrovicë. Kështu ka njoftuar faqja zyrtare e Komunës së Mitrovicës. Ata thonë se kështu ka vendosur kryetari Agim Bahtiri, pas kërkesës së 56 bizneseve....
Lajme20 Gusht 2020
Në emisionin Frontal të Televizionit 7, zyrtarja e lartë e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu është përgjigjur se me kë bën koalicion LVV’ja po të mbahen zgjedhjet, kur ka raporte të këqija me të gjitha subjektet e...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Të shkosh në shëtitje me një qen dy herë në javë për një orë mund të bëhet i detyrueshëm me ligj nga viti i ardhshëm në Gjermani. Kjo mund të bëhet gjithashtu e obligueshme për...
Lajme17 Gusht 2020
Lëvizja Vetëvendosje mendon se qeveria e udhëhequr nga kryeministri Avdullah Hoti po zbaton në Kosovës kërkesat e kryeministrit të Serbisë, Aleksandar Vuciq. Komentet vijnë pas pezullimit të punimeve te Manastiri i Deçanit. Nëpërmjet një shkrimi...
Bota/Rajoni15 Gusht 2020
Ndërkohë që Turqia njoftoi mbajtjen në ajër për 24 orë të 8 avionëve të pajisur me raketa gati për të qëlluar, kryeminstri grek Kyriakos Mitsotakis ka vizitur mesditën e sotme një bazë ajrore të forcave...
Lajme15 Gusht 2020
Gazmend Mramori nga Prishtina, për të katërtën herë me radhë dhuron gjak për të shpëtuar jetë. Ai thotë se këtë veprim e bën që të ndihet mirë, dhe të shpëtojë jetë në këtë kohë pandemie....
Lajme14 Gusht 2020
Mjeku që jeton në Gjermani, Ilir Arifi, i cili është infektuar me COVID-19 gjatë pushimeve në Kosovë, ka thënë se është munduar që t’i respektojë të gjitha masat. “Ju kam përmbajtur rregullave sepse e kam...
Lajme14 Gusht 2020
Bayern Munich ka kaluar në gjysmëfinale pasi e mundi Barcelonën me rezultat 8:2, shkruan Front Online. Kjo njëkohësisht është një ndër humbjet më të thella të pësuara nga klubi Blaugrana. Philipe Coutinho në këtë ndeshje...
Lajme14 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, gjatë raportimit para Komisionin për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale lidhur me menaxhimin e pandemisë COVID-19, ka thënë se nuk i është dorëzuar asnjë dokument gjatë pranim-dorëzimit të detyrës. Para komisionit,...
Lajme13 Gusht 2020
Skender Hyseni është emëruar nga Qeveria “Hoti”, si koordinator për dialogun. E një gjë e tillë sipas Haki Abazit, anëtarë i VV-së, është antikushtetuese. “Kemi një vendim të Gjykatës Kushtetuese ku thotë që nuk mund...
Lajme13 Gusht 2020
Një rast i rëndë i dhunës në familje është raportuar të ketë ndodhur në Prishtinë. Policia e Kosovës ka arrestuar një person, pasi që i njëjti dyshohet ta ketë rrahur nënën e tij. Deri tek...
Lajme12 Gusht 2020
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur për kanalin e partisë së tij, TVV, për qeverisjen alternative të subjektit që ai udhëheq. Ai ka thënë se “Kosova po bëhet Bergamoja e Ballkanit”, duke shtuar...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.