×
Etiketë: bën
Lifestyle16 Shtator 2020
Ilaçi i njohur si ‘OKI’ ose siç njihet ndryshe Ketoprofeni, po përdoret në përmasa shumë të mëdha në Kosovë. Ketoprofeni përdoret për të lehtësuar dhimbjet e ndryshme. Ai zvogëlon dhimbjen, ënjten dhe ngurtësinë e nyjeve...
Lajme15 Shtator 2020
Mësuesja e shkollës fillore “Bekim Sylka”, Lejla Bytyqi, e ka nisur në mënyrë të veçantë vitin e ri shkollor bashkë me nxënësit e saj. Ajo ka fotografuar secilin nxënës veç e veç brenda një kornize...
Lajme15 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë homazhe para Teatrit Kombëtar në Prishtinë për artistin Adem Mikullovci, raporton Front Online. Ajo i shprehu ngushëllime familjarëve të Mikullovcit derisa tha se teatri ka humbur...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Ish-ministrja e Arsimit në shtetin e Shqipërisë, Besa Shahini, ka dhënë dorëheqje nga posti që e ushtronte, shkruan Front Online. Pas dorëheqjes, ajo ka bërë publike disa nga arsyet që sipas saj e çuan deri...
Lifestyle14 Shtator 2020
Një gotë me qumësht dhe kakao përmban 611 ml acid galik dhe flavonoide, funksioni i tyre kryesor lidhet me trajtimin e hemorragjive të brendshme dhe diabetin. Antioksidantët që ndodhen në këtë pije, kanë një përqendrim...
Lajme12 Shtator 2020
Mikrobiologu Lul Raka ka thënë se masat për parandalimin e përhapjes së COVID-19 duhet të respektohen në përpikëri. Shkollat do të hapen këtë të hënë. Mirëpo ka gjasë që jo të gjithë nxënësit do të...
Lifestyle12 Shtator 2020
Jemi mësuar të mendojmë se dushet e ftohta mund të na japin një shtysë energjie dhe të na ndihmojnë të zgjohemi në mëngjes. Dushi në ujë të ftohtë ka një sërë përfitimesh për bukurisë gjithashtu....
Lajme10 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj kishte vizitë në Maqedoninë e Veriut, e cila bëri jehonë të madhe. Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi është takuar me Zemajn, i cili edhe e ka përshëndetur nënshkrimin...
Lajme10 Shtator 2020
Një aeroplan i tipit “Beech B300 Super King Air 350” është duke fluturuar mbi qiellin e Kosovës për më tepër se një orë. Ai po bënë rrugën e njëjtë që katër herë duke mos devijuar...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Rexhep Taip Erdogan i ka bërë thirrje BE-së të jetë “e paanshme” në mosmarrëveshjen e gazit me Greqinë. Sipas njoftimeve të zyrës presidenciale në Ankara Presidenti turk i tha në një telefonatë Presidentit të Këshillit...
Lajme08 Shtator 2020
Ambasada e Suedisë në Prishtinë ka paralajmëruar qytetarët që të kenë kujdes, pasi që kanë marrë informacione në lidhje me dyshime për mashtrime për Shengen viza, leje pune dhe leje qëndrimi. Në njoftimin e ambasadës...
Lajme07 Shtator 2020
Ish-ambasadori i Kosovës në SHBA dhe Turqi, Avni Spahiu, nuk sheh ndonjë problem që Kosova të hapë ambasadë në Jerusalem, pasi sipas tij, këtë e ka bërë edhe partnerja strategjike e Kosovës, Shtetet e Bashkuara...
Lajme04 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti foli edhe për pikën e Ujmanit që partneri i koalicionit Ramush Hradinaj paralajmëroi se do të dalë nga Qeveria. Hoti tha se u dakorduan që SHBA-ja të bëjë një studim...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.