×
Etiketë: zemajt
Lajme17 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka komentuar uljen e rasteve të reja me koronavirus në Kosovë. Ai ka thënë se numri prej 43 rastesh të reja me koronavirus, dëshmon më së miri se me angazhimin...
Lajme10 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj kishte vizitë në Maqedoninë e Veriut, e cila bëri jehonë të madhe. Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi është takuar me Zemajn, i cili edhe e ka përshëndetur nënshkrimin...
Lajme09 Shtator 2020
Përmes një letre publike drejtuar kryeministrit, Avdullah Hoti, dhe ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj, Shoqata e Gastronomëve të Kosovës ka kërkuar që t’i mundësohet zgjatja e orarit të punës. Në këtë letër, kjo shoqatë ka...
Lajme01 Shtator 2020
Administrata Tatimore e Kosovës përmes një komunikatë për media ka sqaruar se sa i përket çështjes së monitorimit të çmimeve për test të COVID19 nga ana e laboratorëve të licencuar nga Ministria e Shëndetësisë, ky...
Lajme30 Gusht 2020
Shefi i deputetëve të LDK’së, Arben Gashi, ka reaguar ashpër pasi që Ministria e Shëndetësisë që drejtohet nga bashkëpartiaku i tij, Armend Zemaj, aktualisht i ka hapur rrugë vetëm një laboratori privat për kryerjen e...
Lajme14 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, gjatë raportimit para Komisionin për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale lidhur me menaxhimin e pandemisë COVID-19, ka thënë se nuk i është dorëzuar asnjë dokument gjatë pranim-dorëzimit të detyrës. Para komisionit,...
Lajme07 Gusht 2020
Ish-ministri i Shëndetësisë nga radhët e PDK-së, Uran Ismaili, tani deputet i kësaj partie, ka kritikuar ashpër ministrin e tanishëm të Shëndetësisë në Kosovë për pezullimin e udhëzimit administrative për unifikimin e çmimit të barnave....
Lajme05 Gusht 2020
Ismaili reagon pas vendimit të sotëm të Zemajt për barnat: Kjo është fitore e rrjeteve kriminale Sekretari i Përgjithshëm i PDK-së, Uran Ismaili ka reaguar pas vendimit të Ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj, për çmimin...
Lajme04 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj sot ka marrë vendim që të shfuqizohet Udhëzimi Administrativ për rregullimin dhe unifikimin e çmimit të barnave, të cilin e kishte nënshkruar ish-ministri Uran Ismaili. Ky i fundit e quan...
Lajme03 Gusht 2020
Ambasadori i ri gjerman në Kosovë, Jörn Rohde e ka nisur me donacione punën e re. Rohde i ka dhuruar Ministrisë së Shëndetësisë donacione të ndryshme në luftën ndaj Covid-19. Ministri Zemaj e ka vlerësuar...
Lajme30 Korrik 2020
16 persona kanë ndërruar jetë dhe 258 të tjerë janë konfirmuar pozitiv me COVID 19 vetëm në 24 orëshin e fundit në Kosovë. Kjo është bërë e ditur në komunikatën e përditshme që publikon Instituti...
Lajme20 Korrik 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka themeluar sot Bordin këshillëdhënës për COVID-19, në krye me mikrobiologun Lul Raka. Ai ka bërë me dije se ky bord do të ftoj për takim katër ish-ministrat e fundit...
Lajme13 Korrik 2020
Zëvendëskryeministri i Kosovës Besnik Tahiri ka thënë se ndonëse ka pasë dy ministria të Shëndetësisë gjatë përballjes me koronavirusin, menaxhimi është bërë njëjtë. “Zemaj si ministër e ka përcjell kursin që e ka pasë edhe...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.