×
Etiketë: maqedoni
Bota/Rajoni15 Qershor 2020
Mbajtja e detyrueshme e maskës mbrojtëse, mbajtja e distancës fizike, dezinfektimi i shpeshtë i duarve dhe ventilimi i ambienteve, janë pjesë e rregullave që duhet të respektohen në të gjithë procesin zgjedhor dhe në ditën...
Bota/Rajoni15 Qershor 2020
162 raste të reja me virus korona, nga gjithsej 778 testime janë shënuar në 24 orët e fundit. Kurba e të infektuarve sot është 20.8%. Numri më i madh i personave të prekur nga COVID-19,...
Bota/Rajoni14 Qershor 2020
Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë Veriore janë konfirmuar 162 raste të reja me koronavirus nga gjithsej 778 testime të realizuara. Ndërkohë, Ministria e Shendetesise njofton se 24 oret e fundit kanë vdekur 9...
Bota/Rajoni14 Qershor 2020
Gjatë periudhës së kaluar në Maqedoninë e Veriut janë dhuruar 16 plazma kovaleshente, prej të cilave shtatë me procedurën plazmaferezë të sepratorit kletoçen dhe nëntë përmes dhurimit standard të gjakut, informoi Ministria e Shëndetësisë, prej...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.