×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Maqedoni, 2.159 raste aktive me koronavirus

  FrontOnline
  15 Qershor 2020

  162 raste të reja me virus korona, nga gjithsej 778 testime janë shënuar në 24 orët e fundit. Kurba e të infektuarve sot është 20.8%. Numri më i madh i personave të prekur nga COVID-19, ashtu siç po ndodh tashmë disa javë, është regjistruar në Shkup, respektivisht 92. E dyta renditet Tetova me 32 raste.

  Dje u shënua një tjetër rekord negativ. Nëntë është numri i personave që humbën betejën me virusin korona. Ky është numri më i lartë i viktimave i regjistruar deri tani në vend. Tre nga Viktimat janë nga Shkupi, një nga Prilepi, dy nga Tetova, një nga Struga, një nga Velesi dhe një nga Gostivari. Mosha e personave që humbën jetën është nga 59 deri 81 vjeç.

  Ministria e Shëndetësisë informoi për 5 të shëruar. Deri tani janë siguruar 23 plazma konvaleshente për trajtim të pacientëve më COVID-19.

  Që nga fillimi i pandemisë janë bërë gjithsej 43.040 teste. Numri i përgjithshëm i rasteve të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i pandemisë është 4057. 2.159 prej tyre, apo 53.21% janë raste aktive, ndërsa 1710 persona janë shëruar, kthyer në për qindje 42.15%. Deri tani 188 persona kanë humbur jetën nga COVID-19.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për vendet që s’do të kenë rrymë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni15 Prill 2024
  Donald Trump do të bëhet ish-presidenti i parë në historinë e SHBA-së që përballet me akuza penale sot, ndërsa në Nju Jork...
  Bota/Rajoni15 Prill 2024
  Presidenti Emmanuel Macron, ka deklaruar se Franca do të bëjë gjithçka që mundet për të shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm të konfliktit midis...
  Bota/Rajoni15 Prill 2024
  Azerbajxhani dhe Armenia do të përballen në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë (GJND), lidhur me akuza për “spastrim etnik”, përderisa tensionet ushtarake po...
  Të tjera
  Lajme15 Prill 2024
  Sot përfundon afati për aplikim për akreditimin e vëzhguesve të subjekteve politike të kryetarëve aktual, OJQ-ve vendore/ndërkombëtare dhe mediave. Këtë e konfirmoi...
  Kronika15 Prill 2024
  Është arrestuar një burrë në Gjakovë, pasi i njëjti dyshohet se e ka ndjekur një grua deri tek banesa e saj, duke...
  Kronika15 Prill 2024
  Dy mjete të dyshimta janë gjetur në Prishtinë. Rastin në polici e ka lajmëruar një burrë i cili fillimisht ka thënë se...
  Kronika15 Prill 2024
  Pesë persona janë arrestuar pas një përleshje ndërmjet vete për shkak të një mosmarrëveshje në komunikacion. Policia bën të ditur se ngjarja...
  Bota/Rajoni15 Prill 2024
  Pavarësisht sulmeve të Itranit ushtria izraelite vijon sulmet e saj në Rripin ne Gazës. Izraeli këmbëngul që sulmi i Iranit nuk do...
  Lajme15 Prill 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka kujtuar vëllezërit Shkelzenin dhe Enverin në përvjetorin e përjetësimit. Haradinaj ka...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.