×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Maqedoni, 9 të vdekur dhe 162 të infektuar në 24 orët e fundit

  FrontOnline
  14 Qershor 2020

  Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë Veriore janë konfirmuar 162 raste të reja me koronavirus nga gjithsej 778 testime të realizuara.

  Ndërkohë, Ministria e Shendetesise njofton se 24 oret e fundit kanë vdekur 9 persona me koronavirus, prej tyre tre nga Shkupi, një nga Prilepi, dy nga Tetova, një nga Struga, një nga Velesi dhe një nga Gostivari.

  Instituti i Shëndetit Publik brenda 24 orëve ka regjistruar pesë pacientë të shëruar: dy nga Shkupi, dy nga Prilepi dhe një nga Tetova.

  Maqedonia Veriore ka gjithsej 4057 raste me COVID-19, prej tyre 1710 të shëruar dhe 188 të vdekur.

  Aktualisht janë 2159 raste aktive me koronavirus, derisa nga fillimi i pandemisë janë kryer 43.040 teste për COVID-19.

  Një delegacion i Prince Coffee viziton plantacionet e kafesë në Indi
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Ministri i Jashtëm i RMV-së, Bujar Osmani sot deklaroi se me vendimit e fundit të Këshillit Ministror është shpëtuar OSBE. Ai në...
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Antony Blinken iu kundërpërgjigj pretendimeve të Hamasit se SHBA-ja dhe Izraeli i dhanë fund armëpushimit sepse dëshironin që armiqësitë të rifillonin mes...
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të premten se i ka thënë presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, se ka...
  Të tjera
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Granit Plava është personi që është arrestuar së bashku me Naim Murselin, të dy si të dyshuar për planifikimin dhe vrasjen e...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Mbrojtja e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, është duke hetuar çështjet që ndërlidhen me kufizimin e komunikimeve për të akuzuarit pranë Gjykatës...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës ka konfirmuar se dy persona janë arrestuar në lidhje me vrasjen e Liridona Murselit. Sipas raportimeve, Naim Murseli dyshohet...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona për rastin e vrasjes së Liridona Murselit, vrasje kjo e cila tronditi vendin më 29...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Burime të “Indeksonline” bëjnë të ditur se autori i vrasjes së Liridona Murselit dyshohet të jetë Granit Plava. Ai është prangosur nga...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës ka konfirmuar se dy persona janë arrestuar në lidhje me vrasjen e Liridona Murselit. Nacionale ka marrë vesh nga...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.