Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Kryetari i Sindikatës së PTK’së thotë se kryeministri Hoti është zotuar që askush të mos humbë punën

  FrontOnline
  23 Korrik 2020

  Kryetari i Sindikatës së PTK’së, Lamih Balaj, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, është zotuar që të kthejë Telekomin në binarë pas vendimit të fundit të arbitrazhit dhe bllokimin e llogarive.

  Balaj ka pasur takim sot me kryeministrin pas protestës të organizuar para qeverisë nga punëtorët e Telekomit.

  “Kryeminsitri na ka premtuar se nuk do të humben vendet e punës”, ka thënë ai.

  “kryeministri dhe ministri kanë qenë këmbëngulës që të cbllokohen llogaritë. Përgjegjësinë do ta mer qeveria. Do të negociohet me Devollët nga ana e qeverisë dhe është premtuar se do të bëhet një zgjidhje”, shton ai.

  Balaj thotë se borxhi i Telekomit është shumë i madh edhe pa e marrë në lloagri kontratën e dëmshme me Z-Mobile dhe Devollët.

  “72 milionë euro ka borxhe në Telekom”, shton ai.

  Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)
  Nga Rubrika
  Lajme29 Maj 2023
  Gazetarët në terren raportojnë se përfaqësues të Listës Serbe janë duke negociuar me KFOR-in edhe në Leposaviq. Më herët ishte informacioni se...
  Lajme29 Maj 2023
  Një prani e shtuar e ushtarëve të KFOR-it gjendet para objekteve të komunave të Mitrovicës së Veriut, Leposaviqit, Zveçanit e Zubin-Potokut. Kryetari...
  Lajme29 Maj 2023
  KFOR-i është duke e ruajtur sigurinë e objekteve të komuanve në veri të vendit, aty ku sot do të nisin punën kryetarët...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2023
  Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka thënë se mbrëmë vonë kishte një telefonatë nga përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë...
  Lajme29 Maj 2023
  Në Zveçan bllokohet rruga drejt ndërtesës së komunës. Gazetarja e Radios Evropa e Lirë, raporton se në Zveçan është vendosur një gardh...
  Lajme29 Maj 2023
  Serbët e veriut të Kosovës kanë filluar të mblidhen e të dalin në rrugë qysh para orës 07:00. T7 raporton se tashmë...
  Lajme29 Maj 2023
  Kryetarët e katër komunave me shumicë serbe Mitrovicë e Veriut, Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan, sot do të nisin punën zyrtarisht në...
  Bota/Rajoni29 Maj 2023
  Deputetja e Parlamentit Evropian dhe raportuesja për Kosovën, Viola Von Cramon – Taubadel do të mbajë sot konferencë për media në Prishtinë....
  Lajme29 Maj 2023
  Në Kosovë në këtë javë pritet të mbajë mot i ngjashëm me të javës së kaluar. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, deri...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.