×
Etiketë: askush
Lajme26 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kujtuar masakrën ndaj familjes Deliu në Abri të Epërme. Ai, përmes një statusi në Facebook, ka thënë se masakra në Abri të Epërme është një prej rreth 400 masakrave...
Lajme26 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka përkujtuar masakrën e Abrisë së Epërme ku u vranë 23 anëtarë të familjes Deliu. Ai ka thënë se kjo është një nga 400 masakrat e shtetit të Serbisë për...
Lajme14 Shtator 2020
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës i cili është edhe deputet i kësaj partie në Kuvendin e Kosovës, Ismet Beqiri i është përgjigjur kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani. Beqiri, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Një punë që për shumë nga ne do të dukej si një mundësi e shkëlqyer, mesa duket nuk konsiderohet kështu për banorët e Zelandës së Re. Bëhet fjalë për profesionin e mjekut në Tokoroa, një...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Qyteti i Jerusalemit, i cili është djepi i feve hyjnore dhe njëra prej portave më të gjera të Azisë, Afrikës dhe Evropës, është një qytet i rëndësisë të veçantë edhe për nga të qenit një...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
Tregu në Wuhan i ushqimeve të detit, që besohet të jetë vendi i origjinës së pandemisë së COVID-19, po mbahet i barrikaduar. Një ekip i madh i pjesëtarëve të sigurisë spraps secilin që i afrohet....
Lajme30 Gusht 2020
Qytetarët e Kosovës po paguajnë deri në 200 euro për një test PCR në laboratorin privat ““Medical & Laboratory Services”. Një gjë e tillë është e papranueshme për ekonominë e tregut. Si rrjedhojë ka reaguar...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Një person i panjohur po ua paguan borxhet të varfërve në Tuzla, të Turqisë por askush nuk po e di se kush është ky. Burri misterioz u ka lënë këtyre familjeve zarfa me lekë poshtë...
Lajme26 Gusht 2020
Presidenti Hashim Thaçi ka përkujtuar familjen Asllani të fshatit Rancë të Shtimës, në 22 vjetorin e vrasjes së tyre nga forcat serbe. Thaçi thotë se dhimbja për familjen Asllani  vazhdon të jetë e njëjtë pasi...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Në dhjetor 2019, koronavirusi u përhap fillimisht në Wuhan të Kinës. Por, disa javë më vonë, virusi i njohur si COVID-19, u bë një pandemi globale. Shkencëtarët, zyrtarët shëndetësorë dhe qeveritë në të gjithë botën...
Bota/Rajoni03 Gusht 2020
Në Maqedoni deri tani janë mbyllur disa lokale për mos respektimin e masave të caktuara nga Qeveria dhe Komisioni për sëmundje infektive (KSI) në lidhje me distancën dhe mbajtjen e maskave. Gjatë fundjavës në Ohër...
Lajme02 Gusht 2020
Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa thotë se pa pjesëmarrjen aktive të ShBA’së në procesin e dialogut nuk ka marrëveshje finale me Serbinë. Mustafa i tha Gazetës Express se duhet të ketë konsultim dhe pajtim të...
Lajme27 Korrik 2020
Ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Aliu Januzi ka thënë se askush nuk mundet ta përvetësojë luftën e UÇK-së. Ai në Debat Plus të RTV Dukagjini ka thënë se lufta është vepër e një popullit....

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.