×
Etiketë: punën
Lajme01 Tetor 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka pritur sot në takim ekipin e ekspertëve të institutit “Robert Koch”. Pas takimit ata dolën në një konferencë shtypi, në të cilën u vlerësua puna që është bërë nga...
Lajme30 Shtator 2020
Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu ka thënë se puna e Komisionit Hetimor për menaxhimin e pandemisë COVID-19, do të jap rezultate. Ai ka thënë se janë në fazën e intervistimit dhe grumbullimit të fakteve. Haxhiu...
Lajme27 Shtator 2020
Rrjedhja e dokumenteve të Dhomës së Specializuar dhe Zyrës së Prokurorit të Specializuar në Hagë, që ndryshe njihen edhe si Gjykata Speciale, është një skandal i madh dhe shumë i rrezikshëm për dëshmitarët, thotë në...
Lajme24 Shtator 2020
Kryeministri Avdullah Hoti, në konferencën e mbajtur sot para mediave, është pyetur nga gazetarët se pse qeveria nuk ka reaguar pas publikimit të dosjeve të publikuara  nga OVL-UÇK në lidhje me Dhomat e Specializuara, raporton...
Lajme23 Shtator 2020
Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD), me përkrahje të Departamentit të Shtetit Amerikan – Byrosë së Narkotikëve Ndërkombëtar dhe Çështjeve të Zbatimit të Ligjit (INL) dhe NED-it, të mërkurën, ka mbajtur konferencë për media, në...
Lajme23 Shtator 2020
Një ekip i mjekëve gjerman nga Instituti “Robert Koch” kanë filluar punën në Klinikën Infektive, ku do të ndihmojnë mjekët kosovarë për menaxhimin e rasteve me Covid-19. Shefi i pranimit në Klinikën Infektive Dr. Gëzim...
Kronika22 Shtator 2020
Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se të burgosurit e Qendrës Korrektuese në Smrekonicë kanë filluar punën në Autoservisin e kësaj qendre. Përmes një komunikate drejtuar mediave, SHKK’ja ka bërë me dije se përmes këtij...
Lajme17 Shtator 2020
Që nga fillimi i këtij viti e deri më tani, Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur pesë aktakuza për rastet e profilit të lartë. Në këto raste janë të përfshirë ish-ministra, gjyqtarë e zyrtar policor....
Kronika17 Shtator 2020
Ministri i Ministrisë Punëve të Brendshme, Agim Veliu, në cilësinë e Koordinatorit Nacional për Parandalimin e Ekstremizmit të Dhunshëm dhe luftimit të Terrorizmit, ka mbajtur takimin e parë informues me anëtarët e Grupit Punues për...
Lajme13 Shtator 2020
Kuvendi i Kosovës të hënën do ta nisë sesionin vjeshtor të punës. Ndonëse ka 7 muaj prej kur është konstituuar, deri më tash ka përmbushur vetëm 7 për qind të agjendës legjislative. Kjo, sepse nga...
Lajme12 Shtator 2020
Substancat narkotike dhe telefonat vështirë se do të futen tani e tuje brenda burgjeve. Një njësi e inteligjencës brenda burgjeve tashmë ka filluar punën për t’i zbuluar ata që fusin gjera ilegalisht prapa grilave. Drejtori...
Lajme08 Shtator 2020
Për të pasqyruar punën e Policisë së Kosovës gjatë pandemisë COVID 19 është hapur sot ekspozita “Uniformat blu” në sheshin “Skënderbeu”, e cila do të qëndrojë deri në fundjavë. Angazhimi i pashoq i policisë u...
Vip08 Shtator 2020
Getinjo është duke kaluar kohë në studio duke punuar për një projekt të ri. Getinjo është duke sjellë një projekt të ri. Reperi i suksesshëm kosovar nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka bërë të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.