×
 • Tenderët
 • Tenderët

  Komuna e Deçanit anulon blerjen e dezinfektuesëve të shtrenjtë

  FrontOnline
  14 Prill 2020

  Kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj, ka njoftuar se ka stopuar blerjen e dezinfektuesve të shtrenjtë. Në kontratën e nënshkruar thuhet se dezinfektuesit 50ml i ka kushtuar Komunës së Deçanit 4 euro, raporton “Front Online”.

  Por, sipas Ramosajt, në kontratën për furnizime me materiale emergjente të natyrës sanitare tek artikulli i dezinfektuesit kishte gabim teknik. Ai thotë se nuk është blerë dezinfektuesi 50ml, por 500ml.

  “Shtabi emergjent kërkesën për furnizim të dt.10.04.2020, me nr. Protokolli 8232, këtë artikull nuk e ka kërkuar për furnizim nga operatori ekonomik, pasi që e ka vërejtur gabimin teknik. Njëkohësisht Kryetari i Komunës nxjerr vendim që ky artikull të mos blihet deri sa të përmirësohet ky gabim teknik”, thuhet në njoftimin e Komunës së të Deçanit.

  Përndryshe, portali “Front Online” ka shkruar se një dezinfektues për duar 50 mililitërsh Komuna e Deçanit, përmes një procesi të Prokurimit, e ka blerë për 4 euro, deri sa çmimi më pakicë i një dezinfektuesi 500 mililitër, apo edhe 9 herë më madh, është rreth 4 euro.

  Komuna e Deçanit një dezinfektues 50 mililitër për duar e blen 4 euro (dokument)

  /Front Online/

   

  Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës ‘Adem Jashari’ LKIA me rekord të ri në nr. të udhëtarëve dhe fluturimeve
  Nga Rubrika
  Tenderët18 Shtator 2023
  Policia e Kosovës nuk ka arritur të pajisjet me jelekë të rinj anti-plumb, as pas dy vjetësh. Procedurat për furnizim me këto...
  Lajme11 Shtator 2023
  Shërbimi Korrektues i Kosovës, i cili funksionon në kuadër të Ministrisë së Drejtësisë, ka lidhur kontratë për blerjen e këpucëve dhe çizmeve...
  Tenderët26 Gusht 2023
  Ministria e Mbrojtjes ka nënshkruar një kontratë në vlerë 128 mijë euro me kompaninë Eco Cleaning. Kompania do të bëjë pastrimin e...
  Të tjera
  Lajme03 Tetor 2023
  Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës, Skënder Hyseni, tha se aksioni i Policisë së Kosovës në Basnjskë të Zveçanit ishte i suksesshëm për...
  Sport03 Tetor 2023
  Sulmuesi brazilian, Neymar ka shënuar golin e tij të parë me fanellën e Al-Hilal që prej kur u bë pjesë e tyre...
  Vip03 Tetor 2023
  Industria e argëtimit vjen gjithmonë me një dozë talenti dhe një spërkatje të thashethemeve të të famshmëve dhe spekulimeve romantike. Subjekti më...
  Lajme03 Tetor 2023
  Të shtëna me armë janë dëgjuar pak më herët në lagjën Kodra e Trimave në Prishtinë. Dyshohet se nga këto të shtëna...
  Lajme03 Tetor 2023
  Ganimete Musliu, deputete e PDK-së, ka thënë se pas sulmit terrorist në Banjskë, PDK-ja ka treguar mbështetje për Policinë e Kosovës. “Policia...
  Lajme03 Tetor 2023
  Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, ka thënë që sulmi terrorist i 24 shtatorit mund të jetë i vetmi nga Serbia....

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.