×
Etiketë: anulon
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Situata e krijuar me koronavirus ka detyruar Londrën të anulojë festën e fishekzjarrëve këtë vit. Sipas kryetarit të Bashkësisë së Londrës, Sadiq Khan, në një intervistë për LBC, do të ishte shumë e rrezikshme qe...
Lajme20 Gusht 2020
Inspektorati i Punës e ka vlerësuar si të padrejtë shkarkimin e Basri Sejdiut nga pozita e Drejtorit të SHSKUK-së. Këtë e ka bërë të ditur vet Sejdiu, duke publikuar vendimin që ka pranuar sot. “Ky...
Lajme05 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka anuluar vendimin e datës 4 gusht 2020, me të cilin kishte shfuqizuar udhëzimin administrativ 02/2019 për rregullimin e çmimit të produkteve dhe pajisjeve medicinale. Ai gjatë një takimi me...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Administrata e presidentit amerikan, Donald Trump, hodhi poshtë vendimin e saj, për të revokuar vizat për studentët e huaj. Universitetet e Harvardit dhe MIT, me mbështetjen e një numri institucionesh të tjera, kishin ndërmarrë veprime...
Ekonomi06 Korrik 2020
Telekomi i Kosovës Sh.A njoftoi të gjithë kandidatët të cilët kanë aplikuar për pozitat: Kryeshef Ekzekutiv dhe Zyrtar Kryesor i Financave dhe Thesarit, për anulimin e konkursit. Kjo për shkak të numrit të pamjaftueshëm të...
Vip02 Korrik 2020
“Made in America” nuk do të mbahet këtë vit, kanë bërë të ditur përfaqësues të Jay-Z. Festivali i përvitshëm i organizuar nga kompania e reperit të famshëm, “Live Nation”, është anuluar për shkak të pandemisë...
Lajme01 Korrik 2020
Ministria e Jashtme e Qeverisë Hoti i ka anuluar të gjitha vendimet e marra nga ministria parprake e udhëhequr nga Glauk Konjufca. Qeveria e udhëhequr nga Kryeministrit Avdullah Hoti ka marrë vendim bashkë me Ministrinë...
Lajme30 Qershor 2020
Kryeministri i Shqipërisë , Edi Rama, gjatë qëndrimit dy ditorë në Kosovë ka takuar krerët e shtetit dhe liderët e partive politike, raporton Portali FrontOnline. Sot, gjatë ditës, Rama takimet i ka vazhduar me kryetarin...
Lajme28 Qershor 2020
Presidenti i vendit Hashim Thaçi, ka planifikuar që të mbaj sot një konferencë për media, pas ngritjes së aktakuzës nga Prokurori i Specializuar në Hagë, raporton Front Online. Nga Zyra e Presidentit është njoftuar që...
Lajme25 Qershor 2020
Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, përmes një statusi në rrjetin social Facebook, ka njoftuar se e ka anuluar takimin e 27 qershorit në Shtëpinë e Bardhë. Ky anulimi i takimi nga Hoti vjen një ditë...
Lajme14 Qershor 2020
Avokati Arianit Koci është vetizoluar. Nëpërmjet llogarisë së tij në Facebook, Koci ka treguar se ditë më parë ka pasur kontakt me një të prekur me Covid-19 dhe derisa të testohet do të qëndrojë i...
Tenderët14 Prill 2020
Kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj, ka njoftuar se ka stopuar blerjen e dezinfektuesve të shtrenjtë. Në kontratën e nënshkruar thuhet se dezinfektuesit 50ml i ka kushtuar Komunës së Deçanit 4 euro, raporton “Front...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.