×
 • Tenderët
 • Hulumtime
 • Hulumtime

  Komuna e Deçanit një dezinfektues 50 mililitër për duar e blen 4 euro (dokument)

  FrontOnline
  13 Prill 2020

  Një dezinfektues për duar 50 mililitër komuna e Deçanit përmes një procesi të Prokurimit e ka blerë për 4 euro, deri sa çmimi më pakicë i një dezinfektuesi 500 mililitër, apo edhe 9 herë më madh është rreth 4 euro, raporton “Front Online”.

   

  Në kontratën e siguruar shihet se për furnizim emergjent me material higjenik komuna e Deçanit e ka përzgjedhur kompaninë  “GIPA” e ku vlera e tenderit është 39,900 euro

  Iberhysaj: Behët fjalë për një gabim teknik, dezinfektuesi është 500 ml

  Milot Iberhysaj nga kompania “Gipa” ka thënë se në rastin në fjalë behet fjalë për një gabim teknik të kontratës që e ka nënshkruar ai me komunën e Deçanit

  “Gjatë përshkrimit të artikujve në kontrat edhe thjesht nuk është vërejt gjate nënshkrimit kontratës, mirëpo produkti ju shkon 500 ml Fresh siç shihet edhe ne faturë për sasinë e parë që e kemi porositur “ka thënë ai.

   

   

   

   

  / Front Online/ 

  Po vjen “Cyber ZERO” eventi që jep përgjigje për çdo lloj kërcënimi online
  Nga Rubrika
  Tenderët18 Shtator 2023
  Policia e Kosovës nuk ka arritur të pajisjet me jelekë të rinj anti-plumb, as pas dy vjetësh. Procedurat për furnizim me këto...
  Lajme11 Shtator 2023
  Shërbimi Korrektues i Kosovës, i cili funksionon në kuadër të Ministrisë së Drejtësisë, ka lidhur kontratë për blerjen e këpucëve dhe çizmeve...
  Hulumtime05 Shtator 2023
  Një tjetër veturë luksoze e tipit “Audi A7”, që dikur ishte në pronësi në Hysri Peqanit (Burdushit), i është dhënë për shfrytëzim...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock nesër do të vizitojë Shqipërinë ku do të takohet edhe me ministrat e jashtëm të Kosovës...
  Lajme04 Tetor 2023
  Policia dhe Dogana e Kosovës kanë parandaluar kontrabandimin me mallra. Në rrugën malore të fshatit Malinë të Maqedonisë së Veriut që lidhet...
  Sport04 Tetor 2023
  Trepça ka fituar ndaj Tindastollit në kualifikimet për FIBA Europe Cup. Mitrovicasit fituan me rezultat 69:77. Mikaile Tmusic me 22 pikë dhe...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky deklaroi se Ukraina do të bëjë gjithçka për të ruajtur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara dhe Evropës në...
  Vip04 Tetor 2023
  Aktorja Julia Ormond e ka paditur producentin Harvey Weinstein për sulm seksual. Në padinë e ngritur të mërkurën dhe të siguruar nga...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Senati amerikan ka miratuar emërimin e James O’Brien si Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike. O’Brien ka fituar besimin e 67...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.