×
 • Tenderët
 • Tenderët

  Ministria e Xhelal Sveçlës shpall tender për sallatë ruse (dokument)

  FrontOnline
  24 Janar 2024

  Ministria e Punëve të Brendshme (MB) që drejtohet nga Xhelal Sveçla, ka shpallur një tender prej 120 mijë euro për shërbime hoteliere, e ku në mesin e disa produkteve të kërkuara, ata kanë kërkuar që përmes këtij tenderi të blejnë edhe sallatë ruse, raporton Front Online.

  Përmes këtij tenderi Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar shërbime si furnizim me makiato të madhe dhe vogël, kafae Kapuchino, kafe ness si dhe qumësht me çokolatë.

  Gjithashtu MB-ja ka kërkuar edhe çaj me filtër, pije ne kanaqe  330 ml si Coca Cola, Fanta, Sprite, Biter Limon, Tonik, Shwepes, çaj i ftohtë, lëngje frutash  paketim qelqi  250 ml. si pjeshkë, mollë,  portokall, dredhëz, dardhë, ananas , vishnje, xhus, ujë natyral si dhe ujë mineral, raporton Front Online.

  Po ashtu, përmes këtij tenderi 120 mije euro MB-ja ka kërkuar edhe koktej me përmbajtje si:  Kikirika, qipsa, shkopinj te njelmët, sallam, pershutë, rriska buke me pershutë, sallatë të patateve, si dhe koktej me përmbajtje si: Kikirika, qipsa, shkopinj te njelmët, sallam, pershute, rriska buke me pershut, sallat te patateve, fli, mantija, qofte te skares, kërpudha te fërguara, sallat ruse, djathëra te ndryshëm, vezë te mbushura, ujë, pije freskuese, te gazuara, lëngje, dhe verëra, raporton Front Online.

  Prince Coffee House tani edhe në Vjenë të Austrisë
  Nga Rubrika
  Tenderët11 Janar 2024
  Telekomi i Kosovës ka shpërblyer me tender 15 milionësh kompaninë nga Kroacia “Ericsson Nikola Tesla d.d”, raporton Front Online. Në njoftimin e...
  Hulumtime10 Janar 2024
  Ministria e Shëndetësisë (MSH) ka shpallur tenderin prej më shumë se 22 milionë euro për përfundimin e punimeve në ndërtimin e objektit...
  Lajme24 Nëntor 2023
  Zyrtarët e shtetit të Kosovës do t’i kenë në dispozicion një vjeçar veturat e markave “Dacia” dhe “Renault” për shfrytëzimin e të...
  Të tjera
  Lajme26 Shkurt 2024
  Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Albena Reshitaj, ka thënë se Projektligji për shëndetin riprodhues dhe fertilizim të asistuar, ka shumë probleme. Ajo...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Gjykata e Prishtinës e ka liruar nga akuzat kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufcën për gazin lotsjellës në Kuvend në vitin...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini, e ka quajtur “komik” vendimin e Gjykatës Themelore të Prishtinës për lirimin nga akuza të Glauk Konjufcës...
  Bota/Rajoni26 Shkurt 2024
  Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi bashkë me kryetarin e Këshillit Kombëtar shqiptar, Nevzad Lutfiu u takuan me presidentin e...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Janë sekuestruar mallra me vlerë rreth 20 mijë euro brenda një automjeti, nga  Njësia  e  TASK  FORC-ës -Lindje, e përberë nga Policia...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Dy pjesëtarë të KFOR-it janë kërcënuar me vrasje në fshatin Lubiçevë të Prizrenit. Rastin për Front Online e ka konfirmuar, Zëdhënësi i...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.