×
 • Tenderët
 • Tenderët

  Policia shpall tender gjysmë milionësh për furnizim me pizhame e çorapë

  FrontOnline
  29 Maj 2024

  Policia e Kosovës ka shpallur një tender prej hiç më pakë se 465 mijë euro për furnizim me pizhame, si dhe çorapë për zyrtaret policor. Sipas njoftimit të publikuar në faqen e prokurimit publik shihet se ky tender është i ndarë në katër pjesë, raporton Front Online.

  Sipas dosjes së tenderit të siguruar nga Front Online shihet se për pjesën e parë të tenderit janë paraparë 285 mijë euro për furnizim me 17 mijë e 200 palë pizhame dimri për zyrtarët policor.

  Po ashtu, për pjesën e dytë janë paraparë 39 mijë euro për furnizim prej 39 mijë palë çorapë për zyrtaret policor, raporton Front Online.

  Për pjesën e tretë janë paraparë 132 mijë euro për furnizim prej 2400 palë pizhame termike, si dhe pjesa e katër ka të bëjë me furnizim prej 2400 palë çorapë termik, e ku është paraparë një buxhet prej 36 mijë euro, raporton Front Online.

  Njoftimet nga KEDS, vendet që s’do të kenë rrymë nesër
  Nga Rubrika
  Tenderët27 Maj 2024
  Kryetari i komunës së Malishevës Ekrem Kastrati është pajisur me një kompjuter të ri “MacBoook”, raporton Front Online. Përmes një tenderi me...
  Tenderët13 Maj 2024
  Agjencia Qendrore e Prokurimit (AQP) e ka shpërblyer me tender hiç më pakë se 1,9 milionë euro kompaninë “Mercom Company” për furnizim...
  Tenderët10 Maj 2024
  Komuna e Prishtinës ka ndaluar punimet në një objekt banesor në Prishtinë, ku në atë pronë me plan urban ishte paraparë të...
  Të tjera
  Lajme20 Qershor 2024
  Minatorët e Trepçës, sërish kanë hyrë në grevë për arsye të ngjashme si herën e fundit – të njëjtëve s’u janë ekzekutuar...
  Lajme20 Qershor 2024
  Me një baner ku shkruante “Krejt dhe drejt nuk është kryeministër”, disa banorë të fshatit Shipitullë të Obiliqit, kanë protestuar para objektit...
  Lifestyle20 Qershor 2024
  Teksa termometri duket se është “çmendur” dhe temperaturat jashtë janë tepër të larta, me siguri që edhe ju jeni nga ata persona...
  Lajme20 Qershor 2024
  Kryeministri Albin Kurti, me ftesë të përfaqësuesit të posaçëm gjerman për Ballkanin Perëndimor, Manual Sarrazin, dje ka qenë për vizitë në Portin...
  Lajme20 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të at Antonio Belushit. Ajo shprehet se Belushi mbrojti të...
  Bota/Rajoni20 Qershor 2024
  Policia hungareze ka arrestuar një shtetas kosovar pasi e kapi duke tentuar të kontrabandonte 11 kilogramë marihuanë në Hungari përmes kufirit serbo-hungarez....

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.