×
Etiketë: blerjen
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Zviceranët sot mbështetën planin e qeverisë për të blerë aeroplanë të rinj luftarakë. Qytetarët e Zvicrës përmes një referendumi i thanë po armatimit të rëndë, ku pro saj votouan rreth 50.1 për qind. Votimi fillestar,...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Sipas njoftimeve të mediave të huaja ushtarake, Turqia e ka prishur kontratën që e kishte nënshkruar më herët me Rusinë për blerje të sistemeve të mbrojtjes kundërajrore ruse S-400. Arsyeja e prishjes së kontratës ka...
Bota/Rajoni10 Gusht 2020
Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Serbi tha më 10 gusht se përzgjedhjet që bën ky vend për blerjen e armatimit, duhet të pasqyrojnë qëllimin e deklaruar të politikës së Serbisë për një integrim më...
Lajme30 Korrik 2020
Gjatë shqyrtimit të dytë të rishikimit të buxhetit, dy amendamentet e propozuara nga kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani për parandalimin e përhapjes së pandemisë nuk kanë marrë votat e mjaftueshme nga deputetët. Kryetarja...
Lajme22 Korrik 2020
Komisioni për Buxhet dhe Transfere ka diskutur për propozimin e kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani, rreth ndarjes së 3 milionë eurove për blerjen e maskave. Ky propozim nuk ka marrë pëlqimin e anëtarëve të Lidhjes...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Ende asgjë zyrtare nuk ka për blerjen e operatorit IPKO nga Telekomi i Serbisë, kështu ka thënë anëtari i bordit të Autoritetit Rregullator të Komunikimeve Elektronike dhe Postare (ARKEP), Shqipërim Pula gjatë raportimit në Komisionin...
Ekonomi25 Qershor 2020
Kompania e dytë më madhe e telefonisë mobile në Kosovë “IPKO”, i ka vënë në shitje të gjitha aksionet e saj që i ka në posedim Telekomi i Sllovenisë. E pas daljes në shitje për...
Tenderët14 Prill 2020
Kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj, ka njoftuar se ka stopuar blerjen e dezinfektuesve të shtrenjtë. Në kontratën e nënshkruar thuhet se dezinfektuesit 50ml i ka kushtuar Komunës së Deçanit 4 euro, raporton “Front...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.