×
 • Tenderët
 • Tenderët

  Telekomi i jep tender 15 milionësh kompanisë nga Kroacia (dokument)

  FrontOnline
  11 Janar 2024

  Telekomi i Kosovës ka shpërblyer me tender 15 milionësh kompaninë nga Kroacia “Ericsson Nikola Tesla d.d”, raporton Front Online.

  Në njoftimin e publikuar thuhet se tenderi ka të bëjë me blerjen e stacioneve bazë (SB) shtesë për modernizim të rrjetit radio për lokacionet që aktualisht mbulohen nga SB-të që janë End-of-Life dhe End-of-Support.

  “Duke qene jashtë përkrahjes nga prodhuesi si dhe jashtë ciklit jetësor teknologjik, këto pajisje nuk mund të behën upgrade dhe nuk mund të përdoren me. Shërbimet mobile të ofruara nga këto pajisje janë ne rrezik nëse nuk behet nderimi i tyre sa me shpejtë” thuhet në njoftim, raporton Front Online.

  Më tutje në njoftim thuhet se kontrata mes Telekomit të Kosovës dhe kompanisë nga Kroacia do të behët me 15 janar të këtij viti./ Front Online /

  Avokati i Popullit Naim Qelaj dhe përfaqësueset e UN Women Kosovo vizitë në KEDS
  Nga Rubrika
  Tenderët24 Janar 2024
  Ministria e Punëve të Brendshme (MB) që drejtohet nga Xhelal Sveçla, ka shpallur një tender prej 120 mijë euro për shërbime hoteliere,...
  Hulumtime10 Janar 2024
  Ministria e Shëndetësisë (MSH) ka shpallur tenderin prej më shumë se 22 milionë euro për përfundimin e punimeve në ndërtimin e objektit...
  Lajme24 Nëntor 2023
  Zyrtarët e shtetit të Kosovës do t’i kenë në dispozicion një vjeçar veturat e markave “Dacia” dhe “Renault” për shfrytëzimin e të...
  Të tjera
  Lajme27 Shkurt 2024
  Pas largimit të KFOR-it nga Zveçani, situata atje po vlerësohet e ndjeshme por jo tensionuese. Anëtari i Komisionit për Siguri, Hisen Berisha...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Dy vjet pas nisjes së agresionit rus në Ukrainë, në Tiranë sot do të mbahet Samiti për Ukrainën, ku pritet të jetë...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Të dielën, trupat e KFOR-it pas vlerësimit të tyre se gjendja është stabilizuar, janë tërhequr nga pozicionet afër ndërtesës së komunës së...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Eurodeputeti gjerman, Reinhard Bütikofer, ka reaguar ndaj presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq i cili në një intervistë tha se Tajvani është Kinë....
  Lajme27 Shkurt 2024
  10:00Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturё, Rini dhe Sport shqyrton Planin e Performancës së Këshillit të Kosovës për Trashëgimi Kulturore për...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Sot parashihet të mbajë mot kryesisht me diell në pjesën e parë të ditës, ndërsa pasdite pritet shtim i vranësirave. Në jug...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.