×
 • Lajme
 • Lajme

  Kolaj: Numri i rasteve aktive me coronavirus në Gjakovë shkon në 22

  FrontOnline
  19 Qershor 2020

  Në Komunën e Gjakovës sonte janë paraqitur 14 raste të reja me coronavirus.

  Drejtori i Shëndetësisë në këtë komunë, Ferdinand Kolaj thotë se infektimet e reja janë raste kontakti kryesisht nga familjarë që kanë rezultuar pozitiv më parë.

  “Komuna e Gjakovës deri më tani ka pasur gjithsejtë 23 raste pozitive ndërsa vetëm sonte janë paraqitur 16 raste”, tha ai.

  Kolaj thotë se në bazë të informatave të para nga Gjakova nuk ka persona të shtruar në Klinikën Infektive.

  “Tani kemi rreth 22 raste aktive me coronavirus”, tha ndër të tjera Ferdinand Kolaj.

  KEDS njofton për punime në rrjet, në këto komuna do ketë ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona për rastin e vrasjes së Liridona Murselit, vrasje kjo e cila tronditi vendin më 29...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Burime të “Indeksonline” bëjnë të ditur se autori i vrasjes së Liridona Murselit dyshohet të jetë Granit Plava. Ai është prangosur nga...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës ka konfirmuar se dy persona janë arrestuar në lidhje me vrasjen e Liridona Murselit. Nacionale ka marrë vesh nga...
  Të tjera
  Vip01 Dhjetor 2023
  Santiana, Buci dhe Besi pas përfundimit të darkës së të nominuarve, kanë komentuar rreth saj dhe si shkoi darka. Santiana dhe Buci...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Mbrëmë pas darkës së të nominuarve kanë ndodhur disa biseda interesante, po ashtu janë dhënë edhe disa deklarata të forta. Derisa Buci,...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Mbrëmë banorët e Big Brother VIP Kosova, Santiana dhe Buci kanë diskutuar për marrëdhënien e tyre në lojë. Santiana e ka pyetur...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Blero është shprehur i habitur me një pyetje të marrë nga publiku. Pyetja ishte se kë...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Mbrëmë Edona, Buci dhe Alby janë sqaruar për një çështje mes tyre. Bëhet fjalë për Edonën e cila ishte kthyer me të...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Blerando ka shfaqur disa herë që është një djalë punëtor dhe nuk është dembel kur duhet...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.