Bota/Rajoni

Ish kryeministri francez dhe gruaja e tij shpallen fajtorë për skandalin e punësimeve

Ish kryeministri francez dhe gruaja e tij shpallen fajtorë për skandalin e punësimeve
14:09 | 29 Qershor 2020

Ish-kryeministri francez François Fillon dhe gruaja e tij uellsiane Penelope janë shpallur fajtorë për një skandal të “punësimeve të rreme”.

Ai u akuzua se i kishte paguar gruas së tij qindra mijëra euro për punë që gjoja nuk e bëri që kur ishte punësuar si asistente e tij, raporton BBC.

Dyfish n’plus me ArtMotion

Të tjera