×
Etiketë: gruaja
Lajme29 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka njoftuar se është arrestuar një femër e dyshuar, pasi që e njëjta përmes rrjeteve sociale ka kanosur një mashkull, transmeton Front Online. Sipas policisë, e dyshuara është dërguar në mbajtje. “Rr...
Kronika28 Shtator 2020
Një grua në Podujevë ka penguar zyrtarët policorë në kryerjen e detyrës dhe ndaj saj Policia ka hapur rast. E gjithë ngjarja ndodhi kur disa qytetarë e kanë penguar një burrë në Podujevë që t’i...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Trupi i Ruth Bader Ginsburg, gjykatëses së Gjykatës Supreme në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ishte vendosur për homazhe shtetërore në ndërtesën e Kongresit amerikan. E ndjera është gruaja e parë në historinë amerikane që...
Lajme24 Shtator 2020
Në orët e para të mëngjesit të së martës, zyrtarë të EULEX-it i shkuan në shtëpi Sali Mustafës, ish-shef i inteligjencës së FSK-së e ish-epror i UÇK-së, në Zonën e Llapit. Për arrestimin e tij...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Në mëngjesin e të enjtes, si pasojë e një mosmarrëveshjeje familjare në një apartament në rrethin 2 të Cyrihut, ka vdekur një burrë dhe janë plagosur dy gra Policia e qytetit të Cyrihut ka njoftuar...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Një grua angleze ka festuar ditëlindjen e saj të 100 në shtëpinë ku ka jetuar gjatë gjithë jetës së saj. Vera Bunting ishte 6-muajshe kur u transferua në banesën ku jeton edhe sot e kësaj...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Një grua, e cila dyshohet ta ketë dërguar një letër me helm Ricin në Shtëpinë e Bardhë, u arrestua nga autoritetet amerikane, deklaruan zyrtarët në SHBA. E dyshuara ishte pajisur me një revole teksa u...
Kronika14 Shtator 2020
Një femër shtetase e Shqipërisë dyshohet të ketë ushtruar dhunë në familje ndaj viktimës mashkull  në Prizren, bën të ditur Policia e Kosovës në raporton 24 orësh. Deri te dhuna ka ardhur si pasojë e...
Kronika07 Shtator 2020
Kanë kaluar shtatë muaj nga dita kur ishte mbytur me eksploziv polici Sami Thaçi në Zhur të Prizrenit. Kjo ngjarje që kishte tronditur Kosovën kishte ndodhur në shtëpinë e Iran Badallajt i cili po kërkohej...
Kronika03 Shtator 2020
Një qytetar nga Gjilani ka raportuar në polici se gruaja e tij është larguar nga shtëpia. Rasti ka ndodhur të hënën e 1 shtatorit, ndërkaq është raportuar në polici një ditë më pas. “Me 02.09.2020ankuesi...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Një grua britanike vdiq në ishullin grek të Korfuzit pasi u godit së fundmi nga një anije. Sipas medieve të huaja, trupi i gruas 60 vjeçare u gjet të hënën afër Plazhit Avlaki, gjerësisht në...
Kronika28 Gusht 2020
Në mbrëmjen e së mërkurës në Lupq të Poshtëm të Podujevës një grua ka therur me thikë një burrë. Policia e Kosovës ka njoftuar se atij i janë shkaktuar lëndim trupore nga lëndimet e marra....
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Shkrimtari Ylljet Aliçka ka treguar në librin e tij “Metamorfoza e një kryeqyteti” momentin e tmerrshëm të ekzekutimit të 22 burrave dhe 2 gruaje nga regjimi komunist i Enver Hoxhës. Shkrimtari rrëfen në libër se...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.