[wp-story]

Front TV

Hoti: Përderisa Kosova ka Qeveri funksionale, nuk ka nevojë për zgjedhje

Hoti: Përderisa Kosova ka Qeveri funksionale, nuk ka nevojë për zgjedhje
14:46 | 29 Qershor 2020

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti është deklaruar edhe njëherë për ngritjen e aktakuzës ndaj Presidentit Hashim Thaçi nga prokurori i specializuar në Hagë, raporton Front Online.

Hoti ka theksuar se edhe në këtë rast do të veprojnë me dinjitet.

“Unë besoj që pas tërë këtyre viteve e kemi krijuar një maturi institucionale dhe do të veprojmë me dinjitet ndaj zhvillimeve që ndodhin”, ka thënë ai.

Hoti i është kundërpërgjigjet LVV-së për sa i përket zgjedhjeve të reja. Ai ka thënë që Kosova ka një Qeveri legjitime.

“Kosova ka një Qeveri legjitime. S’ka nevojë për zgjedhje të reja”, ka thënë ai./Front Online/

 

Direkt: Kryeministri Avdullah Hoti dhe Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj mbajnë konferencë për medie

Direkt: Kryeministri Avdullah Hoti dhe Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj mbajnë konferencë për medie

Δημοσιεύτηκε από Front Online στις Δευτέρα, 29 Ιουνίου 2020

Benzinë vetëm 1.05 euro në Petrol Company e shumë zbritje tjera në “Be Happy Restorant” dhe Market

Të tjera