×
 • Lajme
 • Front TV
 • Front TV

  Hoti: Përderisa Kosova ka Qeveri funksionale, nuk ka nevojë për zgjedhje

  FrontOnline
  29 Qershor 2020

  Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti është deklaruar edhe njëherë për ngritjen e aktakuzës ndaj Presidentit Hashim Thaçi nga prokurori i specializuar në Hagë, raporton Front Online.

  Hoti ka theksuar se edhe në këtë rast do të veprojnë me dinjitet.

  “Unë besoj që pas tërë këtyre viteve e kemi krijuar një maturi institucionale dhe do të veprojmë me dinjitet ndaj zhvillimeve që ndodhin”, ka thënë ai.

  Hoti i është kundërpërgjigjet LVV-së për sa i përket zgjedhjeve të reja. Ai ka thënë që Kosova ka një Qeveri legjitime.

  “Kosova ka një Qeveri legjitime. S’ka nevojë për zgjedhje të reja”, ka thënë ai./Front Online/

   

  https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/289354732215070/

  Nesër në këto zona nuk do të ketë rrymë deri në 5 orë
  Nga Rubrika
  Lajme04 Tetor 2023
  Deputetja britanike, Alicia Kearns, ka ritheksuar faktin sesi akoma nuk ka pasoja për Beogradin edhe pas ngjarjes së 24 shtatorit, në Banjskë...
  Lajme04 Tetor 2023
  Olaf Sholz, kancelari i Gjermanisë ka folur për gjendjen në veri të Kosovës, gjatë një konference të përbashkët shtypi bashkë me kryeministrin...
  Lajme04 Tetor 2023
  Disa ditë pas përplasjes me armë, jeta ka rinisur mes autoblindave dhe forcave të shumta speciale. Banorët i shmangen çdo lloj kontakti...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock nesër do të vizitojë Shqipërinë ku do të takohet edhe me ministrat e jashtëm të Kosovës...
  Lajme04 Tetor 2023
  Policia dhe Dogana e Kosovës kanë parandaluar kontrabandimin me mallra. Në rrugën malore të fshatit Malinë të Maqedonisë së Veriut që lidhet...
  Sport04 Tetor 2023
  Trepça ka fituar ndaj Tindastollit në kualifikimet për FIBA Europe Cup. Mitrovicasit fituan me rezultat 69:77. Mikaile Tmusic me 22 pikë dhe...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky deklaroi se Ukraina do të bëjë gjithçka për të ruajtur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara dhe Evropës në...
  Vip04 Tetor 2023
  Aktorja Julia Ormond e ka paditur producentin Harvey Weinstein për sulm seksual. Në padinë e ngritur të mërkurën dhe të siguruar nga...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Senati amerikan ka miratuar emërimin e James O’Brien si Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike. O’Brien ka fituar besimin e 67...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.