×
Etiketë: qeveri
Lajme30 Shtator 2020
Kryetari i Degës së PDK-së në Skenderaj Sami Lushtaku ka paralajmëruar se nëse PDK bëhet pjesë e pushtetit nëse e merr postin e presidentit ose të kryeministrit. Ai në Debat të RTK-së tha se PDK...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Ish-kandidatja bjelloruse për presidente, Svetlana Tikhanovskaya ka nisur të fillojë të formojë një qeveri hije, sipas kanalit të saj në Telegram. “Tikhanovskaya emëroi Garri Pogonyailo, një avokat i shquar dhe aktivist për të drejtat e...
Lajme28 Shtator 2020
“Qeveria është stabile, derisa është kështu nuk shoh arsye për kombinime të tjera”, kështu ka thënë kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti rreth përfshirjes së mundshme të PDK-së në qeveri. Kryeministri Abdullah Hoti edhe njëherë tha...
Lajme19 Shtator 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani, ka komentuar aksionin e Policisë së Kosovës mbrëmë në Karaçevë duke thënë se gjërat mund të ndryshohen edhe brenda orëve, dhe se bashke me kazinot e prostitucionin duhet të...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Kryetari i Partisë Aksioni i Bashkuar për Reforma në Malin e Zi ka folur rreth formimit të qeverisë së re. Ai është optimist se muajin e ardhshëm vendi do të bëhet me ekzekutiv të ri....
Lajme14 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti në mbledhjen e Qeverisë gjatë shqyrtimit të Kornizës Afatmesme të Shpenzimeve të Rishikuar 2021-2023(KASh) ka kërkuar që sa më parë të përgatitet draft Buxheti 2021 pasi që afatet ligjore janë...
Lajme10 Shtator 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj, ka thënë se qeveria aktuale nuk ka legjitimitet – sipas këtij këtë e tregojnë numrat. Rexhaj po ashtu për takimin e sotëm mes liderëve të koalicionit, pas deklarimit të...
Lajme10 Shtator 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati, i cili është edhe kryetari i komisionit për Buxhet dhe Financa në një konferencë për media ka treguar efektet negative që ka në ekonominë e vendit marrëveshja për Mini-Shengenin...
Kronika09 Shtator 2020
Tre qytetarë janë sulmuar sot nga qentë në rrugën “C” në Prishtinë. Kështu ka bërë të ditur një qytetare në grupi e Facebook’ut “Network Prishtina”. Në mëngjesin e sotëm tre qytetarë kanë mundur ta pësojnë...
Lajme09 Shtator 2020
Republika e Kosovës asnjëherë nuk ka pasur problem njohjen e shtetit të Izraelit, ka thënë Zëdhënësi i Vetëvendosjes Përparim Kryeziu, pas reagimeve të shefit të tij, që nëse vie në pushtet, nuk do ta implementojë...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Dritan Abazoviç, president i lëvizjes URA në Malin e Zi që në zgjedhjet e 30 gushtit ka siguruar katër mandate deputetësh, do të ketë një rol përcaktues në formimin e qeverisë së re. Por, gjatë...
Lajme08 Shtator 2020
Nënkryetar i AAK-së, Ardian Gjini, pas mbledhjes së kryesisë së kësaj partie, ka thënë se nëse Serbia mbetet palë në vendimmarrje për Ujmanin atëherë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës do të rishikojë qëndrimin e saj...
Lajme04 Shtator 2020
AAK e Ramush Haradinajt ka kërcënuar me largim nga Qeveria Hoti. Kjo në rast se Kryeministri Avdullah Hoti nënshkruan marrëveshjen në ShBA me Serbinë, e që në të flitet për Liqenin e Ujmanit, shkruan Gazeta...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.