×
Etiketë: qeveri
Lajme11 Gusht 2020
“Me iniciativën për rrëzimin e Qeverisë, ne do t’i qesim në sipërfaqe ata që fshihen pas perdes. Po flasim për PDK-në, të shohim se a janë ata me të vërtetë në opozitë, apo janë pas...
Lajme10 Gusht 2020
Nisma Socialdemokrate ka shfaqur besimin karshi shefit të qeverisë, Avdullah Hoti për dialogun me Serbinë. Ani pse zëvendëskryeministrja Albulena Balaj-Halimaj nuk ishte pjesë e takimit të fundit kokë më kokë me presidentin e Serbisë, Aleksandër...
Lajme06 Gusht 2020
Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli, ka thënë se një qeveri e mirë nuk bën të rrëzohet në kohë pandemie, e sidomos atëherë kur ajo qeveri i printe botës për menaxhim shembullor të pandemisë. Pacolli...
Lajme04 Gusht 2020
Tërmkolli po e cilëson Qeverinë të udhëhequr nga LDK-ja me AAK-në, Nismën dhe Listën Serbe si jo të qëndrueshme, dhe për këtë kërkon një qeveri gjithëpërfshirëse me PDK-në dhe VV-në në Qeveri. “Nëse jemi në...
Lajme01 Gusht 2020
Kryetari i partisë Aleanca Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka thënë se ideja e tij për një Qeveri me bazë të gjerë është keqkuptuar pjesërisht, dhe madje edhe është keqpërdorur. Sipas Pacollit, argumenti i tij...
Lajme28 Korrik 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, ka folur sonte për mospajtimet mes shefit të partisë së saj, Ramush Haradinaj, me shefin e qeverisë Avdullah Hotin. “Fillimisht jemi dakorduar që ShBA-të të udhëheqin...
Lajme28 Korrik 2020
Kryetarja e partisë Alternativa, njëherit deputete e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari, ka thënë se pako e masave të reja kundër pandemisë nuk po votohet nga Qeveria sepse partitë në pushtet nuk po...
Lajme27 Korrik 2020
Duke iu referuar zhvillimeve të fundit në procesin e dialogut Kosovë-Serbi, dhe pakënaqësive të hapura që i ka shprehur AAK, kryetari i saj Ramush Haradinaj ka thënë që ai drejton në asnjë mënyrë nuk i...
Lajme23 Korrik 2020
Analisti politik Rrahman Paçarizi, ka komentuar zhvillimet politike në vend pas publikimin të propozim-aktakuzave nga ana e Dhomave të Specializuara të Gjykatës së Hagës për presidentin Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli, si dhe rifillimin të...
Lajme23 Korrik 2020
Anëtari i kryesisë së PDK’së, Enver Hoxhaj, ka thënë se partia të cilës ai i takon, do të vazhdojë të mbesë në opozitë. I pyetur se a janë gjasat që PDK të hyjë në Qeveri...
Bota/Rajoni23 Korrik 2020
Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borisov ka larguar disa ministra, në mesin e tyre tre ministra kyçë të kabinetit të tij qeverisës. Ky riorganizim i qeverisë ka për synim që të qetësojë situatën, pasi për disa...
Bota/Rajoni23 Korrik 2020
Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borisov ka larguar disa ministra, në mesin e tyre tre ministra kyçë të kabinetit të tij qeverisës. Ky riorganizim i qeverisë ka për synim që të qetësojë situatën, pasi për disa...
Lajme23 Korrik 2020
Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri ka thënë se i ka shkruar shkresë zyrtare ministrit të shëndetësisë, ministrit të tregtisë dhe kryeministrit për hapjen e gastronomisë sipas kërkesave të komunitet të turizmit dhe hotelerisë me të cilët ka...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.