×
 • Lajme
 • Lajme

  Hoti: Qeveria është stabile, nuk ka arsye për kombinime tjera

  FrontOnline
  28 Shtator 2020

  “Qeveria është stabile, derisa është kështu nuk shoh arsye për kombinime të tjera”, kështu ka thënë kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti rreth përfshirjes së mundshme të PDK-së në qeveri.

  Kryeministri Abdullah Hoti edhe njëherë tha se tema e asociacionit nuk do të hapet më.

  “Asociacioni nuk diskutohet, do të kujdesen qe procesin e dialogut të shkojë përpara, nëse për ndonjë arsye nuk shkon përpara nuk do të jetë për shkak të Qeverisë së Kosovës për shkak të Serbisë”, tha Hoti.

  Kryeministri Abdullah Hoti, pas mbledhjes se qeverisë tha se sot miratuan 15 marrëveshje që ai i quajti të rëndësishme që do të nënshkruhet të premten me Shqipërinë.

  Sipas Hotit në këtë mënyrë do të thellohet bashkëpunimi në mes të dy vendeve.

  Për krijimin e zyrës e cila do të ofrojë asistencë për qytetarët e Luginës, Hoti tha se kjo do të jetë një mbështetje për qytetarët e Luginës për të mbrojtur dhe promovuar të drejtët e tyre, për t’i mbështetur në fushën e arsimit, në aktivitetet kulturore për në punësim duke nxitur bashkëpunimin në mes odave dhe bizneseve.

  Hoti tha se në mbledhjen e se premtes një prej pikave të jetë edhe analiza e marrëveshjeve të nënshkruara deri më tani në mes të Kosovës dhe Shqipërisë dhe nënshkrimi i një deklarate të përbashkët ku do t’u kërkojmë Kuvendeve mbikëqyrjen e marrëveshjeve.

  Kush janë parakushtet efektivitetit dhe efiçiencës?
  Nga Rubrika
  Lajme01 Mars 2024
  Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës është mbledhur sot për herë të dytë, e ku kanë diskutuar për tetë pika përfshirë atë...
  Lajme01 Mars 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka uruar bashkëluftëtarin e tij, njëkohësisht mësuesin e devotshëm me rastin e...
  Lajme01 Mars 2024
  Avokati Ardian Bajraktari, duke komentuar vendimin e Gjykatës së Apelit që rasti i vrasjes së Marigona Osmanit të kthehet në rigjykim, tha...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Deputeti socialist Bujar Çela, i cili është në mesin e të plagosurve nga shpërthimi në Lushnje, ka mbërritur në spitalin e Traumës...
  Sport01 Mars 2024
  Liga Unike në konkurrencën e meshkujve do të aktivizohet sërish, me ndeshjet që do të zhvillohen në fund të këtij muaji. Liga...
  Vip01 Mars 2024
  Arbana Osmani ka postuar në Instastory letrën që i ka shkruar i biri i saj, Joni. Letra e tij padyshim që është...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Një shpërthim i fuqishëm në Lushnjë ka lënë të vdekur dy persona ndërsa janë lënduar edhe shtatë të tjerë. Mes të lënduarve...
  Lajme01 Mars 2024
  Ka shkuar në dy numri i personave të vdekur pas shpërthimit të fuqishëm që ndodhi në një depo në Lushnjë. Viktima raportohet...
  Vip01 Mars 2024
  Ish-missi dhe këngëtarja e njohur shqiptare, Drenusha Latifi, këto ditë është bërë temë e mediave rozë pas denoncimit të dhunës që ish-bashkëshorti...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.