×
Etiketë: arsye
Lifestyle30 Shtator 2020
Këto janë disa arsye pse nuk mund të mbeteni shtatzënë dhe që duhet të keni kujdes më të madh. Faktorët kryesorë që zvogëlojnë shanset për të pasur një fëmijë janë të njohur: lindja dhe ushqyerja...
Lajme28 Shtator 2020
“Qeveria është stabile, derisa është kështu nuk shoh arsye për kombinime të tjera”, kështu ka thënë kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti rreth përfshirjes së mundshme të PDK-së në qeveri. Kryeministri Abdullah Hoti edhe njëherë tha...
Lajme25 Shtator 2020
Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka reaguar pas bastisjeve dhe arrestimeve të sotme në OVL- UCK nga ana e EULEX-it. Thaçi ka thënë se asnjë i pandehur potencial nuk do t’i ikë drejtësisë, prandaj, nuk...
Lifestyle15 Shtator 2020
Nëse nuk keni pasur ndonjë problem me zemrën deri më tani, atëherë ndoshta nuk keni menduar kurrë se nëçfarë gjendje është, veçanërisht nëse jeni i ri, ushqeheni shëndetshëm dhe ushtroni. Por, edhe nëse mund të...
Lifestyle09 Shtator 2020
Shumë njerëz kanë zakone nervore, të tilla si lëvizja e shpejtë, dhe megjithëse shumë janë të padëmshëm, nëse kafshoni thonjtë kur jeni të stresuar ose në ankth, jeni në rrezik për disa sëmundje. Ekspertët e...
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se nuk ka parë asnjë provë të ndërhyrjes së mundshme të Rusisë në helmimin e kritikut të Kremlinit, Aleksei Navalny, por tha se nuk ka arsye të...
Vip01 Shtator 2020
Enca po shijon pushimet në Turqi, por ka një problem, këngëtarja nuk ka personin e duhur që t’i bëjë fotografi. Këngëtarja e dëshpëruar ka publikuar një videok ku shihet një vajzë duke pozuar në pishinë...
Ekonomi31 Gusht 2020
Blerja e një banese është investimi më i madh për shumicën e njerëzve. Sidoqoftë, fakti që ju mund të zotëroni një banesë pa një policë sigurimi anashkalon konceptin e sigurimit të banesës në tërësi. Shumica...
Lajme28 Gusht 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, përmes një postimi në Facebook ka shprehur keqardhjen e tij për dorëheqjen e kryeministrit japonez, Shinzo Abe, duke thënë se po lutet për përmirësimin e shëndetit të tij. Hoti ndër...
Front TV04 Gusht 2020
Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Bekim Haxhiu, në një intervistë për Front Online, tha se situata me pandeminë e Coronavirusit në Kosovë është keqmenaxhuar nga Qeveria “Kurti” dhe tani nga Qeveria...
Lajme03 Gusht 2020
Kryetarja e Alternativës dhe deputetja e GP të Levizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka kritikuar kryeministrin Avdullah Hoti pas vizitave të se dielës duke thënë se duhej të respektonte protokollin e IKSHPK-së që pas testimit për...
Lajme02 Gusht 2020
Infermieri i Klinikës Infektive, Fitim Havolli ka reaguar përmes një statusi në Facebook.Ai ka shkruar se tash e 7 muaj vazhdojnë të mbajnë kujdestari, e cila është tepër e lodhshme. “Unë do i shërbejë vendit...
Lajme15 Korrik 2020
Ish-zëvendësministri i Arsimit, Jusuf Thaçi, ka thënë se vendimi i Qeverisë për mbylljen e çerdheve në situatën aktuale në Kosovë është i pajustifikueshëm logjikisht dhe shkencërisht. Thaçi ka dhënë tri argumente për këtë konstatim, teksa...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.