×
Etiketë: zgjedhje
Lajme18 Shtator 2020
Partitë opozitare në vend janë shprehur më të gatshme që të shkojnë në zgjedhje të parakohshme, se sa t’i bashkohen LDK-së në qeverisje. As AAK-ja nuk e do LDK-në për të qeverisur, nëse kjo e...
Lajme17 Shtator 2020
Propozimi i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për Ramush Haradinajn president ka shkaktuar përplasje brenda koalicionit qeverisës. Kjo çështje mund të çojë vendin në zgjedhje. Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka paralajmëruar...
Lajme16 Shtator 2020
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, duke folur për çështjen e zgjedhjes së presidentit të vendit, thotë se ky post nuk mund të zgjidhet pa u konsultuar me partitë opozitare si PDK-ja dhe...
Lajme15 Shtator 2020
Me 14 mars të këtij viti presidenti Hashim Thaçi i shtyu zgjedhjet e jashtëzakonshme në Podujevë. Këtë veprim ai e mori si masë preventive për përhapjen e koronavirusit në atë kohë kur në vend u...
Lajme10 Shtator 2020
Qeveria e Kosovës e udhëhequr nga kryeministri Avdullah Hoti po përballet me sulme nga opozita, por edhe nga brenda koalicionit qeverisës. Me vetëm 61 vota për, 2 prej tyre të kontestuara – qeveria Hoti po...
Lajme09 Shtator 2020
Kryetari i URA-s, Dritan Abazoviq e sheh rezultatin e fundit të zgjedhjeve në Malin e Zi si rrëzimin e fundit autoritativ në Evropë duke iu referuar kështu Milo Gjukanoviqit. Ai në Rubikon të Klan Kosovës deklaroi...
Lajme07 Shtator 2020
Nëse deri më 11 mars të vitit të ardhshëm Kosova nuk do të ketë një president të ri, vendi do të shkojë në zgjedhje. Kështu thuhet në Kushtetutën e Kosovës, sipas ish-kryetarit të Gjykatës Kushtetuese,...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka dekretuar sot datën e zgjedhjeve Parlamentare të vitit 2021.Në dekretin e tij u vendos data 25 prill, si dita kur shqiptarët do të duhet t’i drejtohen kutive të votimit...
Lajme01 Shtator 2020
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti deklaroi sot se Kosova ka nevojë për menaxhim të mirë e profesional dhe për një qeveri të re kredibile. Ai gjatë një takimi me ambasadorin e Italisë në Prishtinë...
Lajme29 Gusht 2020
Deputeti i AAK-së Rasim Selmanaj tha se zgjedhja e presidentit varet kryekëput nga votat deputetëve të AAK-së, prandaj po s’u zgjodh Ramush Haradinaj president, vendi do të shkojë në zgjedhje. Ai tha se shkuarja në...
Lajme28 Gusht 2020
Lëvizja Vetëvendosje ka vlerësuar se dalja masive e shqiptarëve në zgjedhje dhe dhënia e votës kandidatëve të tyre, do të shprehet në rezultat më të mirë për shqiptarët. LVV thotë se të dielën e 30...
Lajme28 Gusht 2020
Aleanca Kosova e Re beson që Kosova duhet të punojë me aleatët e saj në procesin për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë që duhet të çojë në njohje të ndërsjellë. Kryetari i AKR-së Behgjet Pacolli...
Front TV27 Gusht 2020
Lëvizja Vetëvendosje ka dalë subjekti më i madh politik në vend në zgjedhjet e 6 tetorit 2019, por për shkak të prishjes së koalicionit me LDK-në ajo tani është në opozitë. Anipse partitë politike në...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.