×
Etiketë: zgjedhje
Lajme16 Korrik 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës ka komentuar rezultatet preliminate të zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut. Në këto zgjedhje, shqiptarët janë rritur shumë në numër të votave dhe Veseli ka përshëndetur angazhimin politik e daljen...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Dalja deri ora 17:00 në zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut është 38.78% ndërsa në zonat ku dominojnë shqiptarët është më e vogël se mesatarja, përcjell Telegrafi Maqedoni. Zona e 6-të zgjedhore me shumicë të votuesve...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut (KSHZ) ka bërë të ditur se deri në orën 15:00 në votime kanë dalë më shumë se 576,000 qytetarë apo 31.78 për qind e rreth 1.8 milion...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Komisioni Shtetëror i Zgjedhje në Maqedoninë e Veriut njoftoi se procesi i votimit për zgjedhjet parlamentare po zhvillohet pa probleme dhe se deri në orën 11:00 në votime kanë dalë rreth 199,000 qytetarë apo 11...
Lajme12 Korrik 2020
Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Blerta Deliu, ka thënë se situata e krijuar me pandeminë kërkon reagim të shpejtë dhe efikas të institucioneve përgjegjëse për mbrojtjen e shëndetit publik. “Kosova, fatkeqësisht...
Lajme12 Korrik 2020
Ish zëvendëskryeministri në Qeverinë Kurti, Haki Abazi, ka thënë se Kosovës nuk i duhet gjendje e jashtëzakonshme, por zgjedhje të jashtëzakonshme. Zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje, që nga rënia e Qeverisë Kurti, vazhdimisht janë duke kërkuar...
Lajme09 Korrik 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu ka deklaruar se vendi po shkon drejt gjendjes së pasigurisë, për shkak të rritjes së numrit të personave të infektuar me COVID-19, dhe rasteve të vdekjes. E nga kjo...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Kandidati i parë shqiptar për Kryeministër të Maqedonisë së Veriut, Naser Ziberi, ka ftuar organet zgjedhore në këtë shtet që të marrin të gjitha masat e parandalimit të përhapjes së koronavirusit në ditën e zgjedhjeve....
Lajme29 Qershor 2020
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, ka reaguar ndaj deklarimeve të kryeministrit Avdullah Hoti se Kosova nuk ka nevojë që të shkojë në zgjedhje të reja. Abazi ka thënë se Hotit...
Front TV29 Qershor 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti është deklaruar edhe njëherë për ngritjen e aktakuzës ndaj Presidentit Hashim Thaçi nga prokurori i specializuar në Hagë, raporton Front Online. Hoti ka theksuar se edhe në këtë rast do...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Kryetarët e forumeve rinore të partive politike sot në Shkup do ta nënshkruajnë deklaratën për zgjedhje korrekte, të lira dhe demokratike me çfarë do ta tregojnë përpjekjen e tyre për zbatimin e zgjedhjeve të lira,...
Lajme22 Qershor 2020
Cedomir Jovanoviq, politikani liberal serb që edhe e njeh shtetin e Kosovës, ka pësuar debakël në zgjedhjet në Serbi. Sipas rezultateve preliminare, ai numëron vetëm 0.3% të votave, duke mos siguruar ulëse në parlament. Në...
Lajme22 Qershor 2020
Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Mulhaxha-Kollçaku ka deklaruar se zgjedhjet janë zgjidhja e vetme. Në një shkrim në Facebook, Kollçaku ka thënë se edhe dyshuesi i fundit e ka të qartë se vota për Vetëvendosjen...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.