×
 • Lajme
 • Lajme

  Dy nga të infektuarit sot në Vushtrri nuk janë raste kontakti, janë paraqitur vetë në Klinikë Infektive

  FrontOnline
  18 Qershor 2020

  2 nga 15 rastet e konfirmuara sot në Komunën e Vushtrrisë nuk janë raste kontakti të rasteve të mëhershme.

  Këtë e ka konfirmuar drejtori i Shëndetësisë në Komunën e Vushtrrisë, Sylejman Meholli I cili tha se dy të infektuarit ishin paraqitur vetë për testim pas simptomave që kanë pasur.

  “Po, 13 janë raste kontakti, 2 raste kanë shkuar me vetiniciativë për shkak të ankesave dhe janë testuar, kanë rezultuar pozitv. Ka pasur testime dje dhe sot, presim rezultatet të datës 17 dhe 18. Jemi në pritje të mbi 50 pacientëve që kanë kaluar një kohëzgjatje të zakonshme të sëmundjes, janë duke pritur rezultatet e testimeve të dyta. Shpresojmë që kanë dalur negative dhe janë shëruar “, ka thënë Meholli në RTV Dukagjini.

  Pa rrymë deri në 8 orë, KEDS del me njoftim për nesër
  Nga Rubrika
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Deputeti në parlamentin suedez, Magnus Jakobsson, ka vizituar lokalin “Lejos Cafe” që është hapur për Liridona Ademajn. Jakobsson theksoi se Liridonën do...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Ndërmjetësi i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka bërë një kronologji të takimeve që ka zhvilluar ditëve të fundit, njëri nga...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni, e cila është në vizitën e saj të parë në Serbi pas zgjedhjes së saj kryeministre e...
  Të tjera
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt. Ai, përmes një postimi në profilin e tij në...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Chelsea ka triumfuar 3-2 ndaj Brightonit në kuadër të javës së 14-të në Ligën Premier. Pas 17 minutash lojë, Blutë kaluan në...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Liverpooli dhe Fulham kanë zhvilluar një ndeshje të bukur, të cilën vendasit e fituan në fund me rezultat 4-3. Pjesa e parë...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Katër persona, përfshirë dy fëmijë, janë vrarë, dhe tre të tjerë janë plagosur, pas një sulmi me thikë në Kuins të Nju...
  Kronika03 Dhjetor 2023
  Policia ka pranuar një informatë se në një pompë derivatesh nga dy persona rë dyshuar po kryhet shit-blerje e substancave narkotike. Ata...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Gjykata Themelore në Prishtinë sot ka caktuar masën e paraburgimit për një muaj ndaj Naim Murselit, Granit Plavës dhe Kushtrim Kokallës lidhur...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.