×
Etiketë: Vushtrri
Lajme24 Shtator 2020
Në shkollën fillore ‘Mustaf Venhari’ në Vushtrri janë infektuar me koronavirus 8 mësimdhënës dhe 15 nxënës. Ditë më parë, pas testimit, dy nxënës dhe 6 mësimdhënësve, dolën pozitivë me COVID-19. Por, ky numër u rrit...
Kronika22 Shtator 2020
Në një lokal në të cilin luhen lojëra elektronike në Vushtrri janë shqiptuar 14 gjoba ndaj personave që ishin aty pas orës 10:30. Ngjarja raportohet të ketë ndodhur dy ditë më parë. Drejtori i Inspektoratit...
Kronika22 Shtator 2020
Një person është arrestuar dje në Vushtrri, pasi i njëjti ishte arratisur nga Qendra Korrektuese në Smrekonicë. Policia njofton se i njëjti ka qenë në arrati që nga data 14 shtator 2019, kur ishte arratisur...
Lajme19 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka njoftuar se disa mësimdhënës dhe nxënës të klasës së pestë të shkollës “Mustafë Venhari” në Vushtrri kanë rezultuar pozitiv me COVID-19. Me anë të një postimi në Facebook, Zemaj...
Ekonomi15 Shtator 2020
Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri është takuar sot me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti, me të cilin ka biseduar për projektet zhvillimore të Vushtrrisë. Ai me këtë rast tha se kryeministri Hoti dhe...
Kronika12 Shtator 2020
Dy persona kanë mbetur të lënduar dje pas një aksidenti trafiku në mes të tri veturave në Vushtrri, raporton Front Online. "Vushtrri 11.09.2020 - 09:35. Ka ndodhur një aksident trafiku në mes tri veturave. Përveç...
Kronika11 Shtator 2020
Një person ka informuar se lokali i tij, në rrethana të pa njohura është përfshirë në zjarr. Zjarrfikësit kanë lokalizuar zjarrin. Sipas ankuesit, vlera e dëmit është e lartë. Rasti është duke u hetuar.
Lajme05 Shtator 2020
Në lokalin "Coco cafe" në Vushtri  po shkelen rregullat e pandemisë, raporton Front Online. Në një foto të siguruar nga mediumi ynë, shihet që brenda lokalit ka një numër të madh të qytetarëve dhe është...
Lajme03 Shtator 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, i shoqëruar nga anëtarë të Kryesisë Qëndrore, ka takuar strukturat partisë në Vushtrri dhe Mitrovicë. Ai në këto takime ka folur për situatën politike nëpër të cilën...
Lajme02 Shtator 2020
I pari i komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri ka treguar se në bazë të komisionit komunal për vlerësim të dëmeve, në Vushtrri, mbi 900 mijë euro janë dëme e shkaktuara nga vërshimet që kanë ndodhur...
Kronika02 Shtator 2020
Në Vushtrri është konfiskuar një armë. Siç njoftojnë nga stacioni policor në Vushtrri, në mbrëmjen e së martës ishin dëgjuar të shtëna me armë zjarri në një fshat të kësaj komune, për çka ka intervistuar...
Kronika31 Gusht 2020
Policia në Vushtrri ka arrestuar një person të dyshuar pasi kishte kërcënuar një tjetër rreth një mosmarrëveshje të një borxhi për një eskavator Policia njofton me datën 29 gusht rreth orës 20:39 ka pranuar informatën...
Lajme26 Gusht 2020
Në Spitalin e Vushtrrisë ‘Sheikh Zayed’ janë duke u trajtuar 29 pacientë me koronavirus, prej tyre 5 janë në gjendje të rëndë. Në raportin e Spitalit thuhet se 24 pacientë janë me oksigjenoterapi. Të infektuar...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.