×
 • Lajme
 • Kronika
 • Kronika

  U nis nga Peja në Vushtrri për t’i qëruar hesapet rreth një borxhi, arrestohet dhe i konfiskohet një sëpatë

  FrontOnline
  31 Gusht 2020

  Policia në Vushtrri ka arrestuar një person të dyshuar pasi kishte kërcënuar një tjetër rreth një mosmarrëveshje të një borxhi për një eskavator

  Policia njofton me datën 29 gusht rreth orës 20:39 ka pranuar informatën se një person i dyshuar nga Peja ishte nisur në drejtim të shtëpisë së ankuesit në fshatin Druar.

  “Policia ka ndërmarrë të gjitha masat dhe me të vërejtur automjetin e dyshuar policia ka filluar ndjekjen e tij, ku rreth orës 22:30 në fshatin Mihaliq në rrugën kryesore është arritur të ndalohet automjeti dhe personi i dyshuar A.Q., 27-vjeçar i cili është shoqëruar në stacionin policor në Vushtrri, ndërsa vetura e dyshuar është tërhequr nga kompania.Në bagazhin e automjetit në fjalë është gjetur një sëpatë e cila është konfiskuar si provë materiale”, thuhet në njoftim.

  Ndërsa pas procedurës së intervistimit, me urdhër të prokurorit të rastit i dyshuari në fjalë është liruar në procedure të rregullt, dhe i është iniciuar rasti ”Kanosje”.

  Po vjen “Cyber ZERO” eventi që jep përgjigje për çdo lloj kërcënimi online
  Nga Rubrika
  Lajme19 Maj 2024
  Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri ka thënë se sundimi i ligjit dhe siguria e qytetarëve të Kosovës është në...
  Lajme19 Maj 2024
  Nënsekretarja amerikane për Diplomaci Publike, Liz Allen, ka takuar presidenten Vjosa Osmani në Prishtinë. Ambasada e SHBA-së në Kosovë, përmes një komunikate...
  Lajme19 Maj 2024
  Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka parashikuar që gjatë javës që vjen do të mbajë kryesisht mot i paqëndrueshëm në Kosovë. E hënë...
  Të tjera
  Lajme19 Maj 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka postuar fotografi në Facebook nga takimi me nënsekretaren e Departamentit të Shtetit për Çështje dhe Diplomaci...
  Lajme19 Maj 2024
  Forca Detare shqiptare dërgon anijen e dytë në operacionet e NATO-s. Forcat Detare të Shqipërisë kanë dërguar edhe anijen e dytë në...
  Lajme19 Maj 2024
  Sindikata e Policisë së Kosovës ka votuar të dielën për shkarkimin e kryetarit Imer Zeqiri. Për shkarkimin e tij, Zeqiri e kuptoi...
  Lajme19 Maj 2024
  Ka përfunduar vizita e prindërve të ish-presidentit Thaçi në Qendrën e Paraburgimit në Hagë. Babai dhe nëna e Thaçit ishin sot për...
  Lajme19 Maj 2024
  Ministria kroate e Mbrojtjes ka bërë të ditur se nesër do të mbahet ceremonia zyrtare e dërgimit në Kosovë të trupave të...
  Lajme19 Maj 2024
  Presidentja Vjosa Osmani ka ndarë një video nga takimi dhe konferenca e përbashkët me Nënsekretaren amerikane të Shtetit për Diplomaci Publike, Liz...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.