Kronika

Vushtrri, Policia arreston të burgosurin që u arratisë vitin e kaluar

Vushtrri, Policia arreston të burgosurin që u arratisë vitin e kaluar
11:09 | 22 Shtator 2020

Një person është arrestuar dje në Vushtrri, pasi i njëjti ishte arratisur nga Qendra Korrektuese në Smrekonicë.

Policia njofton se i njëjti ka qenë në arrati që nga data 14 shtator 2019, kur ishte arratisur derisa ka qenë në vuajtje të dënimit.

“Lidhur me rastin më datë 21.09.2020 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar i cili ka qenë në arrati pasi me datën 14.09.2019 deri sa ka qenë në vuajtje të dënimit është arratisur nga Qendra Korrektuese e Burgut të Smrekonicës”, thuhet në raportin e Policisë.

I dyshuari pas intervistimit është dërguar në Qendrën Korrektuese të Burgut në Smrekonicë.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera