×
 • Kronika
 • Kronika

  Vushtrri, Policia arreston të burgosurin që u arratisë vitin e kaluar

  FrontOnline
  22 Shtator 2020

  Një person është arrestuar dje në Vushtrri, pasi i njëjti ishte arratisur nga Qendra Korrektuese në Smrekonicë.

  Policia njofton se i njëjti ka qenë në arrati që nga data 14 shtator 2019, kur ishte arratisur derisa ka qenë në vuajtje të dënimit.

  “Lidhur me rastin më datë 21.09.2020 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar i cili ka qenë në arrati pasi me datën 14.09.2019 deri sa ka qenë në vuajtje të dënimit është arratisur nga Qendra Korrektuese e Burgut të Smrekonicës”, thuhet në raportin e Policisë.

  I dyshuari pas intervistimit është dërguar në Qendrën Korrektuese të Burgut në Smrekonicë.

  Afër dhjetë mijë banorë të fshatrave të Skenderajt përfitojnë nga rrjeti i ri elektrik
  Nga Rubrika
  Kronika24 Maj 2024
  Policia në Pejë sot ka pranuar njё video incizim nga njё qytetar, ku shihet se njё veturё me datё 21.05.2024 bёn tejkalim...
  Kronika24 Maj 2024
  Dy persona janë lënduar si pasojë e një vetaksidenti në rrugën Shtime – Prizren, ku një kamion është rrokullisur. Zëdhënësi i policisë...
  Kronika23 Maj 2024
  Spitali i Përgjithshëm i Pejës ka njoftuar se ka vdekur kirurgu, Hysen Mazrekaj . Në njoftimin e këtij spitali thuhet se mbledhja...
  Të tjera
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Qeveria gjermane ka njoftuar se ka dërguar një paketë të re ndihme ushtarake për Ukrainën. “Paketa përfshin 8,500 predha artilerie dhe dhjetë...
  Lajme24 Maj 2024
  Anëtari i kryesisë së qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë, Ilir Kërçeli, ka shkruar rreth planit rregullues për lagjen Kalabria dhe protestës...
  Lajme24 Maj 2024
  Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë ka përfunduar të premten teksa shefi i Agjencisë së Statistikave të Kosovës, Avni Kastrati, ka...
  Lajme24 Maj 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, mirëpritën komandantin e KFOR-it, gjeneralmajor Özkan Ulutas....
  Lajme24 Maj 2024
  Nëntogeri i FSK-së, Lulëzim Statovci, ishte sot në shkollën e mesme të mjekësisë "Dr. Ali Sokoli", i cili u shpjegoi nxënësve më...
  Lajme24 Maj 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ndarë një video nga vizita që pati gjatë ditës tek familja e ish-presidentit, Ibrahim Rugova. Osmani...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.