×
Etiketë: Vushtrri
Lajme20 Korrik 2020
Ka ndërruar jetë infermierja e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Vushtrri, Emine Bejta. Lajmin e ka konfirmuar drejtori për shëndetësi në këtë komunë Sylejman Meholli, i cili i ka shprehur ngushëllime kolegëve dhe familjes....
Lajme18 Korrik 2020
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj me bashkëpunëtor do vizitojë Spitalin “Sheikh Zayed”, në Vushtrri, ku po trajtohen pacientë me Covid-19 nga Mitrovica, Vushtrria dhe rajonet përreth. Sipas njoftimit të MSh-së, në ora 15:00, në një...
Lajme16 Korrik 2020
Shtabi Emergjent Komunal sot ka furnizuar Stacionin e Policisë në Vushtrri me pajisje mbrojtëse anti COVID-19, si maska dhe dezinfektues. Po ashtu Komuna i ka ofruar në dispozicion Stacionit Policor në Vushtrri edhe makinat zyrtare...
Lajme15 Korrik 2020
Drejtori i Shëndetësisë në Vushtrri, Sylejman Meholli, në një prononcim për Front Online ka thënë se numri i rasteve aktive në Vushtrri është 92. Ai ka thënë se nuk kanë informacione se sa persona janë...
Lajme12 Korrik 2020
Deputeti i NISMA-s, Endrit Shala, ka njoftuar se bashkë me Ministrinë e Tregtisë kanë vizituar Podujevën, Vushtrrinë dhe Mitrovicën. Ka thënë se në këtë kohë është e nevojshme të lihen anash interesat personale e të...
Lajme12 Korrik 2020
Mbrëmë në Kosovë janë shëruar edhe 71 persona nga koronavirusi, 13 prej të cilëve janë nga Komuna e Vushtrrisë, shkruan Gazeta Sinjali. Këtë e bëri të ditur Drejtori i Shëndetësisë në Vushtrri, Sylejman Meholli, i...
Lajme07 Korrik 2020
Para një jave një infermiere nga qyteti i Vushtrrisë është konfirmuar pozitive me Covid-19. IKSHPK-ja i ka rekomanduar asaj që të qëndrojë në vetizolim shtëpiak për së paku 17 ditë deri sa të ritestohet për...
Lajme05 Korrik 2020
Kryeministri Avdullah Hoti ka prezantuar masat e reja kundër Covid-19. Ai thotë që është marrë vendimi që nga sonte në ora 21 deri në ora 5 të mëngjesit të kufizohet lëvizja në Prishtinë, Prizren, Ferizaj...
Kronika01 Korrik 2020
Një grua e konfirmuar më COVID-19 në Vushtrri nuk ka respektuar masën e vetizolimit, por ka dalë në qytet. Ngjarja ka ndodhur dje rreth orës 21:00 në rrugën “Haxhi Zeka” në Vushtrri. E dyshuara nuk...
Kronika01 Korrik 2020
Një person është gjetur pa shenja jetenë fshatin Prilluzhë të Vushtrrisë gjatë ditës së djeshme. Viktima i gjinisë mashkullore dyshohet të ketë bërë vetëvrasje, njofton Policia. Në vendin e ngjarjes është gjetur dhe konfiskuar një...
Lajme29 Qershor 2020
Edhe 88 raste aktive me koronavirus janë në komunë e Vushtrrisë. Derisa sot janë konfirmuar pesë raste të reja. Vetëm sot në këtë komunë janë shëruar 19 pacient. Kështu ka bërë të ditur drejtori i...
Kronika25 Qershor 2020
Ka dështuar të mbahet seanca e Gjykatës së Apelit, për rastin e vrasjes së Kujtim Mehollit, që kishte ndodhur në gusht të vitit 2017. Në këtë seancë ishte paraparë të shqyrtoheshin e ankesat e palëve...
Lajme25 Qershor 2020
Këtë të hënë (22.06.2020), ka ndërruar jetë një 70 vjeçar nga Vushtrria i infektuar me Covid19. I menjëhershëm në rrjetet sociale pati qenë reagimi i kryetarit të Komunës, Xhafer Tahiri. Tahiri pati thënë se për...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.