×
 • Lajme
 • Lajme

  Shtabi Emergjent Komunal furnizon me maska Stacionin Policor në Vushtrri

  FrontOnline
  16 Korrik 2020

  Shtabi Emergjent Komunal sot ka furnizuar Stacionin e Policisë në Vushtrri me pajisje mbrojtëse anti COVID-19, si maska dhe dezinfektues.

  Po ashtu Komuna i ka ofruar në dispozicion Stacionit Policor në Vushtrri edhe makinat zyrtare të Komunës.

  Kryetari i Komunës, Xhafer Tahiri ka vlerësuar shumë pozitive punën që po bënë policia në parandalimin e përhapjes së COVID-19.

  “Policia e Kosovës po bënë punë të shkëlqyeshme për parandalim të përhapjes së Covid 19, që nga fillimi i pandemisë. Ishte edhe një mundësi për mua të shpreh falënderimet dhe mirënjohjen time për Policinë e Kosovës”, ka deklaruar kryetari Xhafer Tahiri me rastin e vizitës në Stacionin e Policisë në Vushtrri.

  Shkëlqim Devolli takon guvernatorin e Texasit, Greg Abbott, flasin për rritje bashkëpunimi Kosovë – ShBA
  Nga Rubrika
  Lajme12 Prill 2024
  Inspektorati i Policorë i Kosovës, departamenti i Inspektimeve ka publikuar sot raportin e inspektimit të jashtëzakonshëm, ku janë përfshirë në stacionet policore...
  Lajme12 Prill 2024
  Presidenca e Republikës së Kosovës, njofton se përmes një video-adresim Hillary Clinton, Sekretarja e 67-të e Shtetit të SHBA-ve, do të flas...
  Lajme12 Prill 2024
  Shefja e UNMIK-ut, Caroline Ziadeh, ka thënë se rasti i fundit i femicidit në Kosovë paraqet një rast tjetër të mjerueshëm të...
  Të tjera
  Bota/Rajoni12 Prill 2024
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka ndarë momenter nga pritja që i është bërë në Pallatin Elysee në Paris, ku u prit...
  Lajme12 Prill 2024
  Sibel Halimi, drejtoreshë të Kulturës në Komunën e Prishtinës, ka reaguar për vrasjen e një gruaje sot në Ferizaj. Ajo në një...
  Bota/Rajoni12 Prill 2024
  Rreth 40 lëshime raketash janë identifikuar duke kaluar nga Libani, tha ushtria izraelite. Në një postim në Telegram, Forcat e Mbrojtjes së...
  Lajme12 Prill 2024
  Në shenj revolte dhe reagimi për vrasjen e 21-vjeçares në Ferizaj, Kolektivi Për Mendim dhe Veprim Feminist, të hënën në orën 17:30...
  Lajme12 Prill 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar për ngjarjen e rëndë që ka ndodhur sot në Qendrën për Punë Sociale në Ferizaj,...
  Lajme12 Prill 2024
  Avokati Azem Vllasi, thotë se shtetet perëndimore po e tolerojnë presidentin serb, Aleksander Vuçiqin, kjo për arsye që ai të mos shkojë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.