×
 • Lajme
 • Lajme

  Familjarët e viktimës me Covid-19 në Vushtrri ankohen se komuna nuk ka patur kujdes ndaj tyre

  FrontOnline
  25 Qershor 2020

  Këtë të hënë (22.06.2020), ka ndërruar jetë një 70 vjeçar nga Vushtrria i infektuar me Covid19.

  I menjëhershëm në rrjetet sociale pati qenë reagimi i kryetarit të Komunës, Xhafer Tahiri.

  Tahiri pati thënë se për të njëjtin rast, ekipet shëndetësore komunale vazhdimisht kanë qenë pranë familjes së të ndjerit, por një gjë e tillë mohohet nga këta të fundit.

  “Përshëndetje për ty kryetar. I ndjeri ishte gjyshi im dhe sëmundje tjera shoqëruese nuk ka pasur, përpos tensioni që e kishte ngacmuar herë pas here po jo as sa e rrezikonte shëndetin e tij. Shtabi emergjent dhe ekipet shëndetësore nuk kan qenë pranë neve si familje e të ndjerit. Që nga dita kur e gjithë familja kemi dal “pozitiv” asnjëri nga ju nuk ka shprehur interesimin më të vogël për gjendjen tonë”, i ka reaguar përmes një komenti Gresa Begaj kryetarit Tahiri.

  “Në ditën kur për gjyshin tim erdhi ambulanca brenda saj nuk posedonte as gjërat elementare dhe gjyshin është dashur ta bartim me batanije tonën. Mos përgjithësoni gjëra dhe mos i informoni njerëzit gabimisht sepse nuk është e drejtë”, ka shkruar tuje ajo.

  Tutje, Bregaj ka thënë se e ka shpalosur të vërteten në këto momente të vështira për familjen e saj.

  “Nuk jam ndikuar nga asnjë njeri kur e kam shpalosur të verteten dhe nuk bie pre e ndikimeve nga të tjeret. Kam qenë dhe do të jem gjithmonë kundër shpifjeve dhe padrejtësive, pavaresisht se nga kush behen. Nuk do të heshti asnjeherë e sidomos kur të tjerët tentojnë të flasin në emrin e familjes time dhe te luajne rolin e “avokatit”, thuhet në reagimin e saj.

  Kujtojmë faktin se deri më tani në Kosovë, si pasojë e pandemisë Covid19, kanë ndërruar jetë 38 persona.

  Përfito nga zbritja e madhe në NimiTV me pakon DigiPrime!
  Nga Rubrika
  Lajme22 Qershor 2024
  Forca e Sigurisë së Kosovës së shpejti do të jetë me aeroport ushtarak në afërsi të kufirit me Serbinë. Mirëpo njohësit e...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, ka bërë të ditur se në Ditën Memoriale të Komunitetit Egjiptian ka vizituar disa...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Sheremet Ahmeti, për FrontOnline, thotë se Sigurimi Shëndetësor për Policinë e Kosovës, ka qenë nevojë e përhershme,...
  Të tjera
  Vip22 Qershor 2024
  Modelja tejet e dashur nga publiku, Adrola Dushi, e ftur në një emission televiziv tregon se që e vogël e ka ndihmuar...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Sheremet Ahmeti, për FrontOnline, thotë se Sigurimi Shëndetësor për Policinë e Kosovës, ka qenë nevojë e përhershme,...
  Sport22 Qershor 2024
  Ish futbollisti i njohur gjerman, Mario Basler, ka thënë fjalë të mëdha për Granit Xhakën para ndeshjes mes Zvicrës dhe Gjermanisë. Basler...
  Sport22 Qershor 2024
  Pas fitores mbresëlënëse 3:0 ndaj Turqisë në Dortmund, trajneri i Portugalisë, Roberto Martínez, shprehu kënaqësinë e tij për paraqitjen e skuadrës dhe...
  Sport22 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord historik në Euro 2024 teksa me asistimin e bërë në golin e tretë të Portugalisë ndaj...
  Lajme22 Qershor 2024
  Gjenerali amerikan në pension, Wesley Clark, nesër do të qëndrojë në Kosovë ku do shkojë në takim në selinë e LDK-së ku...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.