×
Etiketë: familjaret
Lajme29 Shtator 2020
Ka filluar intervistimi i nënkryetarit të Organizatës së Veteranëve të UCK-së, Nasim Haradinaj para trupit gjykues të Speciales, raporton Front Online. Derisa u pyet se a i është dhënë mundësia për t’i kontaktuar familjarët e...
Lajme28 Shtator 2020
Arjeta Kelmendi, bashkëshortja e ish-pjesëtarit të UÇK’së, Qerim Kelmendit, i cili ishte gjetur pa shenja jete dhe i djegur në veturën e tij në shkurt të këtij viti, e ka përkujtuar burrin e saj përmes...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Familjarët e Artan Cukut, ish-kryepolicit të Vlorës, i cili u ekzektua ter vite më parë, kanë paditu në Gjykatën Adminsitrative Policinë  e shtetit të Shqipërisë. Ata kërkojnë dëmshpërblim material e moral, pas vrasjes së Cukut....
Lajme17 Shtator 2020
Janë bërë më shumë se dy javë që nga dita kur është zhdukur Enver Bekolli nga Prishtina. Familjarët e 80-vjeçarit janë duke e kërkuar që prej asaj dite, por nuk kanë arritur t’i bien në...
Lajme10 Shtator 2020
Një person ka raportuar për një rast të trajtimit të pandërgjegjshëm mjekësor, ku sipas tij, si pasojë ka ardhur deri te vdekja e të ndjerës viktimë femër kosovare. Me urdhër të prokurorit kujdestar, trupi i...
Lajme31 Gusht 2020
Familjarë të vëllezërve të vrarë Bytyqi presin që në takimin e Uashingtonit midis kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, të diskutohet mënyra për zgjidhjen e rastit të vrasjes së Agron,...
Lajme30 Gusht 2020
Dhimbjen për familjarët e zhdukur në luftë ua shtuan edhe lajmet e rreme për vendndodhjen e të pagjeturve. Shumë prej tyre morën lajme për vendndodhjen e të zhdukurve nëpër qytete të ndryshme të Serbisë. Mirëpo,...
Lajme30 Gusht 2020
Në 21-vjetorin e zhdukjes së Ukshin Hotit, familjarë dhe miq të veprimtarit për çështjen kombëtare kanë porositur Qeverinë e Kosovës që ta kushtëzojnë Serbinë deri në zgjidhjen e fatit të pagjeturve. Nipi i Ukshin Hotit,...
Lajme30 Gusht 2020
Zëvendës-drejtoresha e Institutit të Mjekësisë Ligjore të Kosovës dhe ekspertja e EULEX-it, Tarja Formisto, ka bërë thirrje tek familjet e të pagjeturve që të japin mostrat e tyre të gjakut, meqë sipas saj, rreth 20...
Lajme21 Gusht 2020
Familjarët e 1432 fëmijëve të vrarë të Kosovës kanë dalë me një reagim në të cilin kanë folur rreth obeliskut që do të bëhet për këta fëmijë. Familjarët në këtë reagim kanë deklaruar se projekti...
Lajme16 Gusht 2020
Të drejtën e faljes të të dënuarve, presidenti Hashim Thaçi e ka shfrytëzuar për t’ia zbutur dënimin edhe vrasësit të një fëmije 13-vjeçar. Luz Allaku, gjashtë vjet më parë, ishte arrestuar për vrasjen e dy...
Lajme12 Gusht 2020
Gjashtë shtetas turq u arrestuan e më pas u dëbuan në rrethana misterioze nga Kosova në mars të vitit 2018. Aksioni për kapjen e tyre organizua në rrethana të paqarta nga shërbimet sekrete të Turqisë...
Lajme07 Gusht 2020
Vdekja e të riut Agon Musliut në qendrën e karantinës muaj më parë ishte temë diskutimi në komisionin Hetimor Parlamentar për menaxhimin e pandemisë. Në këtë komision u kërkua që të vijë të raportojë familja...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.