×
Etiketë: Vushtrri
Lajme24 Gusht 2020
Në Spitalin e Vushtrrisë po vazhdojnë që të trajtohen një numër i konsiderueshëm i qytetarëve të janë prekur me koronavirus. Sipas të dhënave që zyrtarë të këtij spitali i kanë dërguar Express’it bëhet e ditur...
Kronika24 Gusht 2020
Të dielën rreth orës 16:10 Policia e Kosovës ka arrestuar tre persona në Vushtrri pasi që të njëjtit gjatë një ahengu familjar kane shtënë me armë zjarri. Gjatë kontrollit në shtëpitë e të dyshuarve janë...
Lajme23 Gusht 2020
Zyrtarë të spitalit të Vushtrrisë bëjnë me dije për Express se në spitalin “Sheikh Zayed” janë edhe 33 pacientë të shtrirë për Covid-19. Nga ta, dy persona janë në gjendje të rëndë shëndetësore dhe të...
Kronika21 Gusht 2020
Njësiti policor në Vushtrri ka pranuar informatë se në një lokacion ka të mbjella bimë narkotike. Pasi kanë shkuar në vendin e ngjarjes, kanë konfirmuar se informata është pozitive dhe kanë sekuestruar 11 bimë të...
Lajme15 Gusht 2020
Përgjatë të shtunës dhe së dielës ishte paralajmëruar që do të kishte rënie temperaturash dhe reshje të mëdha shiu. E një situatë e tillë meteorologjike e ka përfshirë pothuajse gjithë Kosovën. Në Mitrovicë ka reshje...
Kronika14 Gusht 2020
Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur dje në komunën e Vushtrrisë. Policia e Kosovës me anë të raportit 24 orësh ka bërë të ditur se në lidhje me rastin e ka arrestuar një person....
Lajme12 Gusht 2020
Kosovarët po vazhdojnë mos t’u binden masave të vetizolimit, ani pse ata po rezultojnë pozitiv me koronavirus. Kështu në 24 orët e fundit, Policia ka raportuar për dy raste ku personat e infektuar me këtë...
Lajme08 Gusht 2020
Stafi i Drejtorisë së Bujqësisë në Vushtrri ka vazhduar punën edhe në vikend. Kjo për shkak që t’iu dilet në ndihmë fermerëve të cilët kanë aplikuar për subvencione. Kryetari i komunës, Xhafer Tahiri, ka bërë...
Lajme07 Gusht 2020
Në Spitalin Sheikh Zajed në Vushtrri sot janë duke u trajtuar 37 pacientë per Covid-19 e prej tyre 21 janë konfirmuar pozitiv kurse 16 akoma pa kurrfar  konfirmimi, ka bërë të ditur ky spital, shkruan...
Kronika03 Gusht 2020
Është raportuar se pas një rrahje në mes katër personave, është përdorur arma e zjarrit ku si pasojë është plagosur një person. I plagosuri është dërguar në QKUK për tretman mjekësor. Njësia policore ka konfiskuar...
Lajme01 Gusht 2020
Gjatë aksionit masiv të Policisë së Kosovës dhe Inspektoratit janë mbyllur disa lokale në qytete të ndryshme të Kosovës, ndërsa 8 lokale janë mbyllur vetëm sonte në Vushtrri. Lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar...
Kronika31 Korrik 2020
Dje në Vushtrri u raportua për një rast të dhunës në familje. Policia ka treguar se një femër ka raportuar në polici se është rrahur nga vëllau i saj, I dyshuari pas lajmërimit të rastit...
Lajme29 Korrik 2020
Kanë filluar punimet për rregullimin e sheshit “Adem Jashari” në qytetin e Vushtrrisë. Në këtë ceremoni kanë marrë pjesë, kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, deputetë të Kuvendit, si dhe zyrtarë tjerë nga niveli...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.