×
 • Lajme
 • Lajme

  Drejtori i Shëndetësisë tregon se sa është numri i rasteve aktive me koronavirus në Vushtrri

  FrontOnline
  15 Qershor 2020

  Në Komunën e Vushtrrisë sot janë konfirmuar edhe 15 raste të reja me koronavirus, ku sipas drejtorit të Shëndetësisë në këtë komunë, Sylejman Meholli, të gjitha janë raste kontakti.

  Numri total i rasteve aktive me koronavirus është 169, ku vetëm sot janë shëruar 8 persona.

  Meholli tha se numri më i madh i rasteve aktive kanë kaluar kohëzgjatjen e koronavirusit.

  “Numri më i madh i tyre tashmë kanë kaluar kohëzgjatjen e zakonshme të sëmundjes dhe janë duke pritur të ritestohen për të verifikuar shërimin”, tha Meholli.

  Rastet e konfirmuara sot me koronavirus janë mostrat e datës 12 qershor 2020.

  Sipas vendbanimit rastet e infektuara në Komunën e Vushtrrisë: 10 raste Vushtrri, 3 raste Akrashticë, 1 rast Begaj dhe 1 rast Maxhunaj.

  Banorja e 13-të e BBVK rrëfen ngjarjen e frikshme që i ka ndodhur
  Nga Rubrika
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka thënë se SHBA-të nuk kanë ndryshuar qëndrim sa i përket mbajtjes së zgjedhjeve serbe në...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Anëtari më i ri i LDK-së, Berat Rukiqi, vendimin e kryeministrit Albin Kurti, për alokimin e 5 milionë eurove për familjet me...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë, është takuar të martën me ambasadorin e Republikës së Shqipërisë në Kosovë, Petrit Malaj. Presidentja...
  Të tjera
  Kronika06 Dhjetor 2023
  Në një objekt banesor janë përfshirë nga zjarri orët e rrymës në rrethana të panjohura. Në raportin 24 orësh të Policisë së...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Kryeministri Albin Kurti ka marrë pjesë në prezantimin e masës 1.2 për subvencionimin e familjeve me asistencë sociale. Ai ka thënë se...
  Opinione06 Dhjetor 2023
  Nga Shqipe Pantina Sa here ju ka ndodhë që keni qenë në një restorant apo vend publik ku ka pasur edhe fëmijë...
  Sport06 Dhjetor 2023
  Shorti i të shtunës për kampionatin evropian të futbollit Euro 2024 u detyrua të ndërpritej për disa minuta pasi zhurma pornografike nisën...
  Sport06 Dhjetor 2023
  Vedat Muriqi është bërë një problem i madh për Mallorcën. Sulmuesi kosovar e ka marrë në qafë ekipin spanjoll pas lëndimit që...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Në Prishtinë është bërë prezantimi i masës 1.2 për zbutjen e ndikimit të krizës energjetike te familjet me asistent sociale. Ministri i...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.