Kronika

Arrestohet një person në Lipjan, policia hasi disa persona në pishinën e tij

Arrestohet një person në Lipjan, policia hasi disa persona në pishinën e tij
10:48 | 05 Gusht 2020

Një person nga Lipjani dje është arrestuar nga policia e Kosovës pasi në pishinën e tij janë hasur disa persona, duke rënë kështu në kundërshtim me vendimin lëshuar nga Qeveria.

I dyshuari është dërguar në mbajtje.

“Lipjan 04.08.2020-14:20. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që në pishinën e tij janë hasur disa persona, duke rënë kështu në kundërshtim me vendimin lëshuar nga Qeveria. I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në njoftim.

Kush janë parakushtet efektivitetit dhe efiçiencës?

Të tjera