×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  61 vjeçarja u martua me 33 vjeçarin, pas vdekjes së tij kupton që ai kishte pasur një tjetër martesë paralele

  FrontOnline
  01 Korrik 2020

  Një grua 61-vjeçe nga Birtania e Madhe thotë se ka shpenzuar 100 mijë euro për ish-bashkëshortin e saj 33 vite më të ri nga India, i cili ka vdekur para disa kohësh. Mirëpo ajo së fundmi ka zbuluar se i shoqi, kishte një martesë paralele me një vajzë 18-vjeçare dhe për këtë arsye ajo ka ngritur një padi dhe kërkon të përfitojë të gjithë shumën që ka shpenzuar për të.

  Gruaja e identifikuar si Diane Peebles, shkoi për pushime në Siri Lanka kur ishte 53 vjeçe. Në hotelin ku qëndronte ajo u njoh me kamerierin që i shërbente, një 20 vjeçar që shumë shpejt do të kthehej në bashkëshortin e saj. Çifti i ri vendosi që të jetonte në Siri Lanka dhe ish-bashkëshorti i Diane e bindi atë që të gjithë pasurinë që ato do  të investonin ta vendoste në emër të tij, pasi dhe ligji në Indi kishte lehtësira në taksa për vendasit. Tashmë, ku kanë kaluar disa kohë nga vdekja e ish-burrit Diane mësoi se ai kishte pasur një martesë paralele me një 18-vjeçare dhe për këtë arsye ajo ndihet e tradhtuar prej tij dhe kërkon mbrapsht çdo qindarkë të shpenzuar.

  “Vdekja e tij më la shumë të rënduar psikologjikisht. Mendoja që kisha një burrë të dashur, të përkushtuar ndaj meje por në fakt ai më mashtroi. Kishte një martesë me një vajzë të re. Kjo mua më shkatërroi, kam investuar shumë për dashurinë, por tani nuk ka më. Dëshiroj të më kthehet mbrapsht e gjithë shuma e shpenzuar. Kam punësuar një avokat të fuqishëm dhe do t’i shkoj deri në fund kësaj çështje”, u shpreh Diane.

  Nesër këto zona do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni25 Shtator 2023
  Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, me propozim të Kryeministrit, Edi Rama, dekretoi lirimet dhe emërimet e Ambasadorëve si më poshtë vijojnë: Lirohet, Donika...
  Bota/Rajoni25 Shtator 2023
  Duke komentuar sulmet e formacioneve ndaj Policisë së Kosovës në veri të vendit kryetarja e Lëvizjes Evropiane të serbëve të Kosovës, njëherësh...
  Bota/Rajoni25 Shtator 2023
  Policia malazeze ka arrestuar një shtetas serb të kërkuar nga Kosova për krime lufte “Zyrtarët e Sektorit Kundër Krimit, duke kryer një...
  Të tjera
  Lajme25 Shtator 2023
  Emisari i Gjermansië për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, është takuar edhe me kreun e LDK’së, Lumir Abdixhikun, pas takimit që pati me...
  Lajme25 Shtator 2023
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se me vrasjen e policit Afrim Bunjaku, Kosova ka humbur një njeri dhe...
  Lajme25 Shtator 2023
  Arbenita Bunjaku, vajza e policit Afrim Bunjaku, i cili u vra dje në veri, u është drejtuar me disa fjalë prekëse të...
  Lajme25 Shtator 2023
  Kryeministri Albin Kurti ka folur sot në mbledhjen përkujtimore për policin e vrarë në veri, Afrim Bunjakun. Bunjaku u vra gjatë një...
  Lajme25 Shtator 2023
  Policia e Kosovës në koordinim me Prokurorinë Speciale po vazhdojnë ekzaminimet në fshatin Banjskë të Zveçanit, ku u zhvillua aksioni policor pas...
  Lajme25 Shtator 2023
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se pjestarët e Policisë së Kosovës dje u sfiduan nga bandat terroriste të dirigjuara nga...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.