×
Etiketë: 33
Lajme19 Shtator 2020
Natën nuk i ndalin të lehurat. Të rralla nuk i kanë as sulmet ndaj njerëzve si kur bëhet terr ashtu edhe ditën. Sipas Drejtorisë së Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës të paktën 33 veta kanë...
Lajme10 Shtator 2020
Një tërmet i lehtë ka goditur Shqipërinë rreth orës 5 të mëngjesit. Lëkundjet ishin me magnitudë 3.3 të shkallës rihter dhe epiqendra ishte në Detin Adriatik, 24 km në veriperëndim të Durrësit. Thellësia e këtij...
Lajme01 Shtator 2020
Nënkryetari i Gjilanit, Arbër Ismajli ka thënë për RTV Dukagjinin se sot në këtë komunë situata me coronavirus është e menaxhueshme. Ismajli ka thënë se Gjilani në total ka 844 raste të prekura me coronavirus....
Lajme23 Gusht 2020
Zyrtarë të spitalit të Vushtrrisë bëjnë me dije për Express se në spitalin “Sheikh Zayed” janë edhe 33 pacientë të shtrirë për Covid-19. Nga ta, dy persona janë në gjendje të rëndë shëndetësore dhe të...
Lajme16 Gusht 2020
Në Spitalin e Gjakovës janë duke u trajtuar 33 pacientë me Covid-19. 30 prej tyre janë me oksigjeno terapi, 1 në CPAP maske dhe një në respirator. Ky është njoftimi i plotë 24 orësh i...
Lajme07 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka njoftuar se deri tash kanë aplikuar për licencim 123 institucione private shëndetësore. Në një konferencë për media, Zemaj ka bërë me dije se deri tash janë shqyrtuar 37 prej...
Lajme04 Gusht 2020
Stafi i Spitalit “Sheikh Zayed” vazhdon t’i trajtojë personat e dyshuar apo të konfirmuar me COVID – 19, me vëllim shumë të madh të punës. Në pajtim me raportin e datës, 04.08.2020, në Spitalin e...
Kronika03 Gusht 2020
Gjatë 24 orëve të fundit në vend janë shkaktuar 33 aksidente trafiku. 15 prej tyre ishin me të lënduar, kurse 18 të tjerë me dëme materiale. Gjatë të njëjtës periudhë kohore, Policia e Kosovës ka...
Bota/Rajoni30 Korrik 2020
Siç njoftojnë mediat perëndimore dhe bjelloruse, organet e sigurisë të Bjellorusisë kanë arrestuar 33 mercenarë rusë, pjesëtarë të grupit famëkeq paramilitar Wagner. Strukturat bjelloruse të sigurisë, kishin siguruar informacione se një grup prej 200 paramilitarëve rusë kishin hyrë...
Bota/Rajoni16 Korrik 2020
Për herë të parë në Maqedoninë e Veriut, paritë shqiptare kanë fituar 33 mandate në Kuvend. Ka disa palë zgjedhje që garojnë. Por, për herë të parë partitë shqiptare në Maqedoninë e Veriut, kanë arritur...
Lajme14 Korrik 2020
Gjithsej 67 pacientë janë të hospitalizuar në Spitalin e Përgjithshëm në Gjakovë, prej të cilëve 33 janë me coronavirus. Kështu është bërë e ditur përmes një komunikate, ku thuhet po ashtu se janë edhe 34...
Bota/Rajoni01 Korrik 2020
Brazili mbetet shteti nga Amerika e Jugut me numrat më të lartë me COVID-19. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 33.846 raste të reja dhe 1.280 vdekje, raporton Sky. Brazili vazhdon të regjistrojë shifra...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.