×
 • Lajme
 • Lajme

  COVID-19 në Spitalin e Vushtrrisë/ 33 pacientë po trajtohen, 9 punonjës shëndetësor të infektuar

  FrontOnline
  04 Gusht 2020

  Stafi i Spitalit “Sheikh Zayed” vazhdon t’i trajtojë personat e dyshuar apo të konfirmuar me COVID – 19, me vëllim shumë të madh të punës.

  Në pajtim me raportin e datës, 04.08.2020, në Spitalin e Përgjithshëm “Sheikh Zayed” në Vushtrri, janë duke u trajtuar;

  – 33 pacientë, prej tyre të intubuar 3, në oksigjen janë 27 pacientë.

  – Prej tyre të konfirmuar pozitiv janë 22, ndërsa 11 janë në pritje të rezultatiti, eventualisht të testimit.

  – Kontrolla ambullantore kanë qenë 45.

  – Po ashtu ka të infektuar edhe nga stafi mjekësor, infermierik, administrativ e teknik, në pëgjithësi janë 9 të infektuar.

  Petrol Company hap pikën më të re në Orllat me super çmime për Black Friday: Diesel 1.51€ dhe Benzinë 1.38€
  Nga Rubrika
  Lajme21 Prill 2024
  Nënkryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku ka njoftuar vdekjen e bashkëluftëtarit Ali Hoti. Lushtaku ka është shprehur se ai ishte njëri prej luftëtarëve...
  Lajme21 Prill 2024
  Prindon Sadriu, bashkëshorti i presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë thirrje për përgatitje për përballjen e nesërme mes Osmanit dhe presidentit...
  Lajme21 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi dështoi iniciativa për shkarkimin e kryetarëve në katër komunat veriore. Pasi pjesëmarrje në votime...
  Të tjera
  Bota/Rajoni21 Prill 2024
  Pas Vrapçishtit dhe takimit me banorët e malësisë së Tetovës, Fronti Evropian, tubimin qëndror sonte e ka mbajtur në Shkup në Sheshin...
  Lajme21 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi dështoi iniciativa për shkarkimin e kryetarëve në katër komunat veriore. Pasi pjesëmarrje në votime...
  Vip21 Prill 2024
  Xhuli dhe Blero janë dy personazhe të njohura në vendin tonë. Të dy përjetuan një aventurë të njejtë, rrugëtimin në “Big Brother”....
  Vip21 Prill 2024
  Ledjona Xheladinaj, gazetarja që ishte një prej protagonisteve në këtë edicion të tretë të Big Brother VIP, ishte e ftuar pasditen e...
  Lajme21 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi dështoi iniciativa për shkarkimin e kryetarëve në katër komunat veriore. Pasi pjesëmarrje në votime...
  Bota/Rajoni21 Prill 2024
  Imami Ahmed Kalaja deklaroi sot se ka një familje të madhe. Kalaja tha se është baba i 10 fëmijëve. Imami tha se...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.