×
Etiketë: punonjës
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Organizata Botërore Shëndetësisë (OBSH) njoftoi se në kontinentin e Afrikës 41.000 punonjës të shëndetësisë janë infektuar me coronavirusin e ri (COVID-19). Drejtori i OBSH-së për Afrikën, Matshidiso Moeti, me rastin e Ditës Botërore të Sigurisë...
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
Ford Motor Company njoftoi sot se planifikon të eliminojë 1.400 vende pune me paga fikse në Shtetet e Bashkuara deri në fund të vitit, si pjesë e një programi ristrukturimi shumëvjeçar me vlerë 11 miliardë...
Lajme31 Gusht 2020
Një punonjës i Spitalit të Përgjithshëm në Gjakovë ka humbur betejën me coronavirusin. Lajmin e kanë bërë të ditur nga ky spital, përmes një komunikate për medie, ku bëhet e ditur se i ndjeri ishte...
Lajme24 Gusht 2020
Numri i stafit mjekësor të cilët janë në luftë të vazhdueshme me virusin COVID-19 e që janë prekur nga ky infeksion, po rritet dita-ditës, shkruan Express. Në dy spitalet të cilat për çdo ditë trajtojnë...
Lajme04 Gusht 2020
Stafi i Spitalit “Sheikh Zayed” vazhdon t’i trajtojë personat e dyshuar apo të konfirmuar me COVID – 19, me vëllim shumë të madh të punës. Në pajtim me raportin e datës, 04.08.2020, në Spitalin e...
Ekonomi27 Korrik 2020
Zyra Kombëtare e Auditimit(ZKA) ka gjetur një mal shkeljesh në pasqyrat financiare vjetore të Ndërmarrjes Publike Lokale “Stacioni i Autobusëve” në Prishtinë, kryesisht me menyrën e punësimeve dhe avansimin e stafit në ndërmarrje, raporton portali...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Punonjësit e sektorit publik britanik kanë përfituar rritje të pagave për punën e tyre gjatë pandemisë – por infermierët nuk janë përfshirë. Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar njoftoi të martën se do të përfitojnë rritje...
Lajme11 Korrik 2020
Sindikata e Shërbyesve Civil në Ministrinë e Arsimit dhe Shkencës ka reaguar pas publikimit të një lajmi kinse 100 punonjës në këtë ministri janë infektuar me koronavirus. Sipas kësaj sindikate lajmi është i pasaktë, dhe...
Lajme30 Qershor 2020
Këngëtari i njohur, njëkohësisht punonjës në Qeverinë e Kosovës Yll Valla, është infektuar me koronavirus. IndeksOnline ka mësuar se Yll Valla, zyrtar në Ministrinë e Pushtetit Lokal, ka rezultuar pozitiv në testimin e Covid-19. Kësisoj,...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Dy punonjës që morën pjesë në tubimin e Presidentit amerikan, Donald Trump, në Tulsa të Oklahomas, rezultuan pozitivë me coronavirus, thanë të hënën organizatorët e fushatës. “Pas një raundi tjetër të testimit, dy anëtarë shtesë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.