×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Dy punonjës të tjerë që morën pjesë në tubimin e presidentit Trump, rezultojnë pozitivë me coronavirus

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Dy punonjës që morën pjesë në tubimin e Presidentit amerikan, Donald Trump, në Tulsa të Oklahomas, rezultuan pozitivë me coronavirus, thanë të hënën organizatorët e fushatës.

  “Pas një raundi tjetër të testimit, dy anëtarë shtesë të ekipit rezultuan pozitivë me coronavirus. Anëtarët morën pjesë në fushatë, por ishin me maska gjatë gjithë kohës. Njoftojmë se janë marrë të gjitha masat e nevojshme”, tha për CNN, drejtori i komunikimit të fushatës së Trump, Tim Murtaugh.

  Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, numri i përgjithshëm i të prekurve me coronavirus nga stafi i fushatës në Tulsa u rrit në tetë.

  Disa orë para tubimit, organizatorët e fushatës thanë se gjashtë punonjës të stafit kishin rezultuar me coronavirus.

  Comodita “pushton” Amerikën, dyshekët e saj në top 5 produktet më të shitura
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni08 Dhjetor 2023
  Mediet italiane kanë publikuar pamjet pas aksidentit të rëndë trafiku që ndodhi natën e 7 dhjetorit në, në Portugero pranë Venecias, ku...
  Bota/Rajoni08 Dhjetor 2023
  Mijëra peshq të ngordhur janë parë në një plazh në Japoninë veriore. Peshku, i përbërë kryesisht nga sardele dhe pak skumbri, u...
  Bota/Rajoni08 Dhjetor 2023
  Adoleshenti, Ethan Crumbley është dënuar me burgim të përjetshëm, pa lirim me kusht, për vrasjen e katër shokëve të klasës dhe plagosjes...
  Të tjera
  Vip08 Dhjetor 2023
  Moderatori i spektaklit Alaudin Hamiti ia ka bërë një pyetje Blerandos, “dikush të sheh si lojtar të fortë dikush më pak të...
  Vip08 Dhjetor 2023
  Blerando ka folur për shoqërinë e tij më Bleron brenda shtëpisë së Big Brother VIP Kosova 2. Ai ka thënë se është...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të ulëta në orët e mëngjesit, të cilat në orët vijuese...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Fondi Sovran i Kosovës i cili ka kaluar në leximin e parë në Kuvendin e Kosovës është diskutuar sot në EURO n’7....
  Sport08 Dhjetor 2023
  Juventusi ka arritur të shënojë fitore ndaj Napolit me rezultat 1-0 në derbin e javës së 15-të të Serie A. Pjesa e...
  Bota/Rajoni08 Dhjetor 2023
  Shtetet e Bashkuara kanë vënë veto në Rezolutën e cila ka bërë thirrje për armëpushim të menjëhershëm në Gazë. 13 nga anëtaret...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.