×
Etiketë: tjetër
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Një tjetër lëkundje toke është regjistruar në vend. Por, asgjë për tu shqetësuar, pasi magnituda ka qenë 2.5. Epiqendra ka qenë në Lushnje dhe thellësia 25 km. Prej disa ditësh tashmë në vend regjistrohen lëkundje...
Lajme25 Shtator 2020
Sekretari i OVL-së, Faton Klinaku, ka fyer rëndë pjesëtarët e Policisë së Kosovës, të cilët po monitorojnë bastisjen e EULEX’it brenda zyrës së organizatës së veteranëve. Klinaku i revoltuar nga kërkesa e Policëve kosovarë për...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Një tjetër tërmet ka lëkundur Shqipërinë pasditen e sotme. Sipas Qendrës Sizmiologjike Europiane (CSEM) lëkundjet kanë qenë me magnitudë 3.5 ballë. Epiqendra e tërmetit sipas CSEM ka qenë 36 km në jug të Tiranës, 10...
Lajme23 Shtator 2020
Kryeministrat Avdullah Hoti dhe Edi Rama janë pajtuar për shtyrjen e mbledhjes së përbashkët të dy qeverive, e paraparë këtë të premte, për datën 2 tetor, për shkak të raportimit të kreut të ekzekutivit kosovar...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Një tjetër lëkundje sizmike është regjistruar në Shqipëri. Sipas EMSC lëkundja ka qenë e shkallës 2.1 rihter ndërsa ndjeshmëria ka qenë e vogël. Epiqendra e këtij tërmeti ka qenë 17 km në Veri-Perëndim të Tiranës....
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Përballë pandemisë së COVID-19, bota ka nevojë për një armëpushim global për të shuar konfliktet më të nxehta, duke bërë gjithçka për të shmangur një Luftë të re të Ftohtë”, tha sot kreu i OKB-së,...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Përplasjet në Mesdheun Lindor nuk janë fashitur ende, por Turqia duket e gatshme të hapë një tjetër front konflikti: ministria kombëtare turke paralajmëroi Armeninë “të mos luajë më zjarrin” pas vrasjes së një ushtari azer...
Lajme22 Shtator 2020
Avokati i angazhuar nga OVL e UÇK-së, Tomë Gashi, ka thënë para gazetarëve se sërish u vërtetua që për të tretën herë me radhë u dorëzuan dosje apo dokumente nga Gjykata Speciale, në zyrat e...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Autoambulanca e Spitalit të Sarandës është përplasur orët e para të mëngjesit të së hënës me një mjet tjetër. Ngjarja ka ndodhur në orën 04.00 te mëngjesit në kryqëzimin e quajtur “Kolagji”, lagja Nr.2 në...
Lajme19 Shtator 2020
Natën nuk i ndalin të lehurat. Të rralla nuk i kanë as sulmet ndaj njerëzve si kur bëhet terr ashtu edhe ditën. Sipas Drejtorisë së Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës të paktën 33 veta kanë...
Lajme19 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri i Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike, Driton Selmanaj ka reaguar pas aksionit të sontëm të Policisë së Kosovës në fshatin Karaçevë të komunës së Kamenicës, shkruan Gazeta Sinjali. Përmes një postimi në llogarinë e...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Qindra njerëz në veriperëndim të Kinës kanë rezultuar pozitivë me një sëmundje bakteriale, deklaruan autoritetet e vendit, një shpërthim i shkaktuar nga një kompani farmaceutike vitin e kaluar. Sipas CNN, Komisioni Shëndetësor i Lanzhou, në...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.