×
Etiketë: pasur
Lajme27 Shtator 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fitim Haziri, ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës nuk i ka hequr vijat e kuqe ndaj PDK-së, sepse nuk kanë ekzistuar asnjëherë. Ai ka thënë se në secilin mandat që...
Lajme26 Shtator 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fitim Haziri, ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës nuk i ka hequr vijat e kuqe ndaj Partisë Demokratike të Kosovës sepse nuk kanë ekzistuar asnjëherë. Ai ka thënë se në...
Kronika22 Shtator 2020
Ish-menaxheri i Qendrës së Karantinës, Valdet Hasani ka raportuar sot para Komisionit Hetimor për Menaxhimin e Pandemisë. Me këtë rast Hasani u deklarua edhe lidhur me rastin e Agon Musliut, ku theksoi se po të...
Lajme21 Shtator 2020
Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka deklaruar se kryeministri Avdullah Hoti nuk ka pasur legjitimitet që të shkojë në Uashington për të nënshkruar marrëveshjen për normalizim ekonomik me Serbinë. Ai në...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Njerëzit më të pasur rusë në botë janë biznesmenë dhe investitorë shumë të pasur me aksione në minerale, banka, madje edhe klube të njohura të futbollit. Megjithatë një emër mungon, Vladimir Putin. Nuk dihet me...
Vip17 Shtator 2020
Është nënshkruar memorandum bashkëpunimi në mes Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit dhe Institutit Albanologjik. Me këtë rast, ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka thënë se qëllimi kryesor është trashëgimia e që...
Lajme16 Shtator 2020
Deputetja e AAK’së, Teuta Haxhiu, e ftuar në emisionin Frontal në T7, ka thënë se ka pasur deputetë të Kuvendit të Kosovës të cilët e kanë fshehur se kanë qenë të infektuar me COVID-19 Haxhiu...
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
SHBA-të duhet të kryejnë deri në 200 milionë teste COVID-19 çdo muaj për të pasur nën kontroll pandeminë, thonë ekspertët në një raport të ri. Ky numër është shumë përtej kapacitetit aktual të vendit, sipas...
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Ish-Zonja e Parë e SHBA, Michelle Obama ka folur hapur për jetën e saj private. Ajo ka pranuar se ka pasur momente ‘kur donte të hidhte burrin e saj Barack nga dritarja”, por shtoi se...
Lajme07 Shtator 2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) Ramush Haradinaj është deklaruar rreth takimit të 4 shtatorit në Uashington, ku pala kosovare dhe ajo serbe, me ndërmjetësimin e amerikanëve, nënshkruan marrëveshjen për normalizim ekonomik. Haradinaj...
Lajme05 Shtator 2020
Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka folur për marrëveshjen e arritur të premten në Uashington, mes Kosovës dhe Serbisë për normalizimin ekonomik. Në një prononcim për Telegrafin, Haradinaj tha se...
Lajme05 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se nuk ka asnjë pikë në marrëveshjen e Uashingtonit, që e cenon integritetin territorial të vendit tonë, teksa shtoi se finalja e dialogut, do të jetë njohja reciproke...
Ekonomi03 Shtator 2020
Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi ka thënë se asnjë qeveri deri tani nuk ka marrë vendim për ndaljen e ndërtimit të hidrocentraleve. Sipas tij, ish-ministrja Rozeta Hajdari ka marrë vendim për ndaljen e...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.