×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Vuçiq i gëzuar: Ngritja e aktakuzave ndaj Thaçit dhe Veselit është lajm i mirë

  FrontOnline
  26 Qershor 2020

  Më në fund ka folur edhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, i cili është gëzuar nga lajmi se Gjykata Speciale ka ngritur aktakuzë ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK’së, Kadri Veselit.

  Vucic e ka quajtur lajm të mirë ngritjen e aktakuzave nga Gjykata Speciale ndaj Thaçit dhe Veselit, duke thënë se janë ngritur krime ndaj serbëve në Kosovë.

  Vuçiq ka thënë se pret që të hënën ose të martën të mësohet data e re e vazhdimit të dialogut.

  “Unë nuk ngarend. Prishtina është njoftuar për datën edhe ne poashtu dhe na është thënë të mos flasim. E di datën, por si njeri normal nuk mund të bëjë publike diçka që është punë e BE-së dhe anëtarëve individual, Francës dhe Gjermanisë”, ka thënë Vucic para reporterëve në Bruksel. /Metro/

  Pompa e derivateve me çmimet më të lira në Kosovë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Policia e Korçës ka bërë të ditur se një person është gjetur i pajetë mëngjesin e së enjtes në Drenovë të Korçës....
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Bashkimi Evropian është pajtuar për të shtuar sanksionet mbi prodhuesit iranianë të dronëve dhe raketave. Lëvizja pritet që të pasojë pas sulmit...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky u është drejtuar liderëve të BE-së, duke u thënë atyre se duhet të bëjnë më shumë. Zelensky u...
  Të tjera
  Kronika18 Prill 2024
  Tre të dyshuar janë arrestuar dje në Ferizaj, pasi në veturën e tyre policia gjeti kokainë, marihuanë, letra mbështjellëse dhe grinder për...
  Kronika18 Prill 2024
  Dy persona janë arrestuar në Prishtinë nën dyshimin se kanë vënë në qarkullim para të falsifikuara. Sipas raportit policor, me vendim të...
  Lajme18 Prill 2024
  Kryetari i komunës së Gjilanit, Alban Hyseni, ka bërë të ditur se komuna që ai udhëheq ka vendosur që për herë të...
  Kronika18 Prill 2024
  Një person është arrestuar në Podujevë pasi që i njëjti pas një zënke që kishte pasur me viktimën mashkull kosovare, dyshohet se...
  Kronika18 Prill 2024
  Në orët e para të ditës së sotme është dëgjuar një shpërthim në pjesën veriore të vendit, ku dyshohet se është hedhur...
  Kronika18 Prill 2024
  Policia në Ferizaj ka ndaluar shoferin me iniciale B.S., i moshës 44-vjeçare në fshatin Babush, i cili po drejtonte veturën me afat...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.