×
Etiketë: lajm
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Gjermania ka regjistruar përsëri mbi 2 mijë raste të reja me koronavirus. Gjermania ka publikuar bilancin ditor me COVID-19. Gjermania raportoi 2,089 raste të reja me koronavirus, raporton Reuters, transmeton lajmi.net. Po ashtu, Gjermania regjistroi...
Lajme24 Shtator 2020
Një profil në rrjetin social ‘facebook’ me emrin e Haki Imerit që besohet se menaxhohet nga familjarë të të ndjerit ka reaguar pas arrestimit të Salih Mustafës nga Gjykata Speciale. Për familjen Imeri arrestimi i...
Lajme22 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka bërë të ditur se nuk është shënuar asnjë viktimë nga koronavirusi, në 24 orët e fundit. Në një shkrim në Facebook, Zemaj i ka falenderuar punëtorët e Institutit, për...
Lajme18 Shtator 2020
Ditëve të fundit në Kosovë ka rënë numri i rasteve të infektuara me virusin Covid-19. Nga klinikat e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, e nga spitalet rajonale, thonë se gjendje sa i përket pandemisë është...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë Genc Cakaj, vazhdimisht ka qenë aktiv për të mbrojtur e përkrahur shqiptarët anë e kënd. Ndërsa tani ka theksuar se Qeveria e Shqipërisë pas shpërndarjes falas të materialeve...
Lajme27 Gusht 2020
100 vende të reja të punës janë hapur për gratë e Kosovës. Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi nga kompania  “Teuta&Lirika Matoshi”, të cilën e ka shpërndarë zëvendësminsitri, Halil Matoshi. “Duke parë goditjen...
Lajme17 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka njoftuar se 27 qytetarë janë shëruar plotësisht nga COVID-19, derisa ka konfirmuar se janë vetëm 6 raste të reja pozitive. “Ky është një lajm shpresëdhënës. Kemi 27...
Bota/Rajoni02 Gusht 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka bërë të ditur sot se ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Ky lajm, e ka marrë vëmendjen e agjencisë së lajmeve Reuters, transmeton Klan Kosova. Qeveria Hoti është përballur me...
Bota/Rajoni24 Korrik 2020
Gazetari i njohur, Bahri Cani, i cili sidomos tani pas pandemisë po del të jetë burim i rëndësishëm informacionesh veçanërisht për bashkatdhetarët tanë në Gjermani rreth hapjes së kufijve dhe të ngjashme, sot foli edhe...
Lajme22 Korrik 2020
Punëtorët shëndetësorë sot nuk morën lajm të mirë nga qeveria e Kosovës. Në mbledhjen që u mbajt sot, qeveria largoi nga rendi i ditës propozim-vendimin për aprovimin e shtesave mujore për personelin shëndetësor për angazhimin...
Lajme17 Korrik 2020
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, në konferencën që ka mbajtur pas takimit të dytë ndërinstitucional lidhur me vlerësimin e gjendjes së përhapjes së sëmundjes me infeksion Covid-19, ka thënë se sot lakorja me...
Bota/Rajoni17 Korrik 2020
Ministri i Punëve të Jashtme në Shqipëri, Gent Cakaj, sot ka dhënë lajmin e shumëpritur për Luginën e Preshevës. Ai tha se tanimë partitë politike shqiptare tashmë kanë mbyllur marrëveshjen për bashkëqeverisje në Bujanoc. Cakaj...
Lajme16 Korrik 2020
Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka bërë të ditur se pasi që kanë pranuar gjatë ditës së djeshme makinat e para si dhe testet serologjike, kanë filluar që nga sot me kryerjen e...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.